“Türkiye’den bazı meslektaşlarımın ricası üzere benden istenilen tafsilatlı biografimi bu vesile ile hazırlamış bulunuyorum.


Baba tarafım Tokat Vilayeti Reşadiye Kazasından, Anne tarfım da Ordu Vilayeti Mesudiye Kazasından gelmektedirler.

Merhum büyük babam Prof.Dr. Ali Rıza Atasoy ve merhum babam operatör Dr. İbrahim Cemil Atasoy’un tıbbi doktor olmaları sebebi ile doktor bir aileden gelmekteyim.  Merhum büyük babam Prof.Dr. Ali Rıza Atasoy  Osmanlı İmparatorluğu zamanında Şam (Damascus) Türk Tıbbiye Okulunda (şimdiki Ürdün’ün Şam şehri) cilt ve zührevi hastalıklar branşında hoca olarak çalışmıştı. Babam genel cerrah olarak İstanbul’da çalısmış ve genç yaşlarında vefat etmişti.  Yukarıda bahsettiğim gibi, doktor bir aileden gelerek 1930 yılları başlarında İstanbul’da doğdum.  Hemen hemen bütün çocukluk ve genclik yıllarım İstanbul’da gecti, İlk okul tahsilimi Sultanahmet 44. İlk Okulunda yaptım.  Orta Okulu Cağaloğlu Orta Okulunda bitirdikten sonra, lise tahsilimi İstanbul Erkek Lisesinde tamamladım.


Tıp tahsilimi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapıp, 1956 senesi Nisan ayı sonunda mezun oldum.  


1950 senelerinde genç doktorlarda Amerika’ya gidip orada ihtisas yapmak heves ve modası hasıl olmuştu.  Ben de bu heves ve modaya kapılarak ve tıbbiyede iken bir cerrah olmak arzusunun tesiri  ile,  Amerika’ya yaptığım müracaatlar neticesi 1956 senesi Ekim ayı sonunda bir intern olarak kabul edildiğim Virginia eyaleti Roanoke Vilayeti Jefferson Hastanesine geldim.


Amerika’ya bu ilk gelişim (seyahatim) biraz maceralı ve enterasan oldu.  Uçakla Amerika’ya gelmeye çekindiğimden ve ucuzluk bakımından gemi ile seyahati tercih ettim.  Türkiye’den direkt olarak Amerika’ya gemi seferleri olmadığı icin, tabii olarak İstanbul’dan Napoli’ye Türk gemisi ile seyahat yapıp, Napoli’den New York’a Amerikan gemisi ile gelmem gerekiyordu.


İstanbul’dan ayrlmamdan birkaç gün  önce,  Adnan Menderes’in Başbakanlığı döneminde ekonomi durumunun iyi olmaması sebebiyle, Türkiye’den dışarı çıkanlara döviz vermemek kararı alınmıştı; Kendi planıma göre, İstanbul-Napoli-New York Seyahatlerimi gemi ile yapıp, New York’tan Virginia Eyaleti Roanoke şehrine otobüs ile (greyhound) gidecektim.


Döviz alamadığımdan yanımda 100 lira bulundurarak Napoli’ye bir Türk gemisi ile gelip orada 100 Lira karşılığı 10 dolar alarak Napoli’den  S.S. Constitution gemisi ile çok güzel bir yolculukla ekim ayı sonlarına doğru New York’a vasıl oldum. Dolar azlığı sebebiyle New York’da ucuz bir otelde kalmam icap ediyordu.


Türkiye’de iken geceliğinin ucuz olduğunu öğrendiğim ve geceliği 5 Dolar  olan YMCA’de kaldım.  Tabii olarak New York’tan Virginia’ya otobüs seyahati için paraya ihtiyacım vardi.  Bu ihtiyacımı, İstanbul’da bulunan bir arkaşımın New Jersey’in Newark şehrinde oturan dayısından 75 dolarlık bir borç alarak temin ettim. Türkiye’de iken arkadaşım dayısına bir mektup yazarak benim oraya geleceğimi ve biraz paraya ihtiyacım olacağını bildirmişti.

Allah selamet versin, kendisi çekinmeden bana bu borç parayı verdi.  Bu para ile otel ücretımi ödedim, otobüs bileti alıp Virginia’ya, hastaneme geldim ve borcumu 2 ay içinde ödedim.


Intern’liğimi yaptığım Jefferson Hastanesinde iki enterasan olay başımdan gecti.  Bir ara OB de çalışırken doğumunu yaptırdığım bir Amerikalı kadın, benim soyadımı cok beğendiğini söyledi ve doğan oğluna orta isim olarak Atasoy Koydu.


Diğer enterasan olay da, ben intern’ken uveitis, stomatitis ve urethritis semptomları olan bir hastayı muayene ettikten sonra Behçet Hastalığı teşhisi koymam, dahiliyeci doktorlar arasında heyecan ve merak yarattı ve bana bu konuda bir çok sualler sordular.


Virginia’da internship’liğimi bitirdikte sonra, North Carolina eyaletinin Durham şehrinde Duke Üniversitesi ile afiliye olan Watts Hastaneside bir sene cerrahi asistanlığımı tamamlayıp, Kentucky Eyaleti Louisville şehrinde bulunan Louisville Üniversitesi Tıp Merkezinde 4 sene Genel Cerrahi ihtisası yapıp, 1963 senesinde bitirdim.  


1964 senesinde American Board of Surgery (Cerrahi ihtisas imtihanı)  yazılı ve sözlü sınavlarını geçip, Board Certified General Surgeon diplomasını aldım.


Mecburi olan Askeri vazifemi tamamlamak için 1964 senesinde Türkiye’ye döndüm. Ankara Mevki Hastanesi’nde 2 sene yedek subaylığım esnasında bir cok ameliyatlar yaptım; En çok yaptığım ameliyatlardan bir tanesi de Thyroidectomy oldu, zira Türkiye’de çok guatırlı hasta olduğu için, yedek subaylığım esnasında 50 den fazla thyroidectomy yaptım. Bu arada cerrahi tezimi hazırlayıp, Hacettepe Üniversitesi’nde Türkiye Cerrahi Uzmanlık imtihanını da verdim ve diplomayı aldım.


Türkiye’de sözlü sınavdan sonra, sınavı alan şahsa ameliyat yaptırarak, ameliyat tekniğine önem veriliyordu. Bana ameliyatlık vaka olarak büyük guatırlı bir kadın hasta verdiler, ameliyatıma baktılar.  Bir tarafı bitirdikten sonra beni observe eden doktorlar ameliyathaneden çıktılar.  Hastanın öbür taraf ameliyatını bana asiste eden genç doktora yaptırdım ve kendisine assiste ettim, kendisi pek memnun kaldı.


1966 senesi sonlarında “green kart” alarak, Amerika’ya tekrar döndüm ve yine Kentucky Eyaleti Louisville şehri, Louisville Üniversiteri Tıp Merkezinde hocam Dr. Harold E. Kleinert’in yanında bir sene El Cerrahisi fellowshiplik ihtisası yapıp guruba katıldım ve El cerrahisi üzerinde çalısmaya basladım.


İlk defa 1967 senesi sonlarında, 2. ve 3. parmak ucu amputasyonu ile hastaneye gelen bir çocukta o zaman benim “triangular volar flap” diye isim verdiğim ve sonradan “V-Y flap” diye tanılan ve daha sonraları bir çok kitaplarda da “Atasoy flap” adı verilen müdaheleyi yaptım.  Bu tarihten sonra daha bir çok böyle vakalar yaptıktan sonra bu hususta bir makale hazırlayıp bunu 1970 senesi ocak ayında Chicago’da “American Society for Surgery of the Hand” toplantısında prezente ettim.  Bu prezentasyon 1970 senesinde Journal of Bone and Joint Surgery’in temmuz ayı sayısında neşir oldu (Bu tarihte, The Journal to Hand Surgery henüz mevcut değildi, ilk defa 1976 senesinde cıktı). O zamandan beri bir çok El Cerrahisi, Plastic Cerrahi ve Ortopedik Cerrahi kitaplarinda bu teknik yer aldı ve hala yer almaktadır. Bu tarihten sonra, hazırladığım bir çok makaleler bir çok tıbbi mecmua ve kitaplarda yayınlandı.  Bu makaleleri kısaca yazıyorum:


Journal of Hand Surgery mecmuasında:

- Cross thumb to index pedicle flap (November 1980)

- Reversed cross finger subcutaneous flap (September 1982)

- Antenna procedure for the hook nail deformity (January 1983)


Ayrıca, bir çok kitaplarda chapter (bölüm) olarak hazırladığım bir çok yazılarım da mevcuttur:

- A hand surgeon’s experience with thoracic outlet compression syndrome – Correspondence Newsletter, American Society for Surgery of the Hand – 1991

- Thoracic outlet compression syndrome - Orthopedic Clinic of North American, April 1996

- Local flap coverage about the hand – Atlas of Hand Clinic, Volume 3, number 2, September 1998

- Sympathectomy and sympathetic blocks for the upper and lower extremity, and local and plexus level and management of peripheral nerve problems 1998

- Encyclopedia of flaps – 1998 and 2000

- Technical tips of Hand surgery – 1982 (several technical tips to this book)

- Scapular thoracic stabilization for winging of the scapular using strips of autogenous fascia lata – The journal of Bone and Joint surgery (Br) August 2000

- Thoracic outlet syndrome – 4 chapters (in Hand Clinics February 2004)

1. History of thoracic outlet syndrome

2. Anatomy of thoracic outlet syndrome

3. Combine surgical treatment of thoracic outlet syndrome: Transaxillary first rib resection and transcervical scalenectomy

4. Recurrent thoracic outlet syndrome

     -   Combined Surgical Treatment of Thoracic Outlet             Syndrome: Transaxillary First Rib Resection and             Transcervical Scalenectomy.  Handchir Mikrochir Plast Chir.             (Almanya) February 2006.


The chapter of thoracic outlet compression syndrome for the Liverpool book of orthrepedics. Liverpool, England. (Bu kitap 2006 senesi ilk baharında hazır olacak.)


Bu arada ailevi hayatımdan da kısaca bahsetmek isterim.  

Üç cocuğum var. Türk olan eşimi çok seneler evvel kaybettim.


Çocukları bir çok fedakarlıklar yaparak büyüttüm, okuttum.  Büyük oğlum Erhan doktor oldu. Kendisinin El Cerrahı olmasını arzu ettim, fakat kendisi Anestezioloji ve Ağrı Menejmeni branşına gitti. Raleigh, North Carolina eyaletinde cok başarılı olarak calısıyor;

2 yaşında bir oğlu var, ismi Aydın. Küçük oğlum Bilhan İşletm Fakültesini bitirmesine rağmen, detektif olarak Louisville Metro Polis Departmanı’nda calısıyor.  Kızım Beyhan iki kolej tahsili yapmıstır.  İlk kolej tahsili siyasal bilgiler (political science) üzerindeydi. Bu branşı pek beğenemediğinden ve hemşire olmak istiyerek, ikinci kolej tahsili yapıp, BS of Nursing titrini aldı ve halen Raleigh, North Carolina’da büyūk bir ilaç firmasında koordinatör olarak çalışıyor, kendisi yeni evlidir.”

CURRICULUM VITAE


ERDOGAN ATASOY, M.D.

225 Abraham Flexner Way

Louisville, KY  40202

O: (502) 561-4263

F: (502) 561-4288


EDUCATION:


PRE-MEDICAL:   Istanbul Male Liceum  -  Istanbul, Turkey          

          September 1946 - June 1950


MEDICAL:  Faculty of Medicine University of Istanbul        

  Istanbul, Turkey  1950 - 1956


INTERNSHIP:  Jefferson Hospital - Roanoke, Virginia

   (Currently know as Community Hospital of Roanoke Valley)

  1957-1958


RESIDENCIES:  Watts Hospital  -  Durham, North Carolina

  (Currently know as Durham County Regional Hospital)

  General Surgery 1958-1959


  University of Louisville  Hospitals -  Louis­ville, Kentucky

  General Surgery 1959-1963


POST RESIDENCY TRAINING:

   Christine Kleinert Fellow in Hand Surgery

  University of Louisville School of Medicine

  Louisville, Kentucky  -  October 1966 - October 1967


PROFESSORSHIPS:

  Associate Clinical Professor of Surgery (Hand)

  University of Louisville School of Medicine

  December 2001 – present


  Associate Clinical Professor of Surgery

  University of Louisville School of Medicine

  June 1994 – November 2001


  Assistant Clinical Professor of Surgery

  University of Louisville School of Medicine

  May 1983 - May 1994


  Clinical Instructor in Surgery

  University of Louisville School of Medicine

  July 1968 - July 1983

  


BOARD CERTIFICATION:

  American Board of Surgery 1964

  Added Qualification in Surgery of the Hand 1989

  Re-Certified in Added Qualification in Surgery of the Hand 1999HOSPITAL AFFILIATIONS:

  Jewish Hospital

  University of Louisville Hospital

  Norton Hospital

  

PROFESSIONAL ORGANIZATIONS:

  American College of Surgeons

  American College of International Physicians

  American Medical Association

  American Society for Surgery of the Hand

  Greater Louisville Medical Society

  Kentucky Medical Association

  


PUBLICATIONS:


ATASOY E. Osborne Ligament Reconstruction for the Treatment of Symptomatic Subluxation of the Ulnar Nerve. Pending publication ASSH newsletter, 2012.


ATASOY E.  A Hand Surgeon’s Further Experience with Thoracic Outlet Compression Syndrome. Journal of Hand Surgery. September 2010; 35A:9:1528-1538.


FANG Y, ATASOY E.  Thoracic Outlet Syndrome. First Hand News. A publication of the Christine M. Kleinert Institute for Hand and Microsurgery. Summer 2006.


ATASOY E.  Combined Surgical Treatment of Thoracic Outlet Syndrome: Transaxillary First Rib Resection and Transcervical Scalenectomy.  Handchir Mikrochir Plast Chir. February 2006; 38:20-28.


ATASOY E.  Thoracic outlet syndrome – Recurrent thoracic outlet syndrome.  Hand Clinics.  February 2004; 20:1:99-105.


ATASOY E.  Thoracic outlet syndrome – Combined Surgical treatment of thoracic outlet syndrome: transaxillary first rib resection and transcervical scalenectomy.  Hand Clinics.  February 2004; 20:1:71-82.


ATASOY E.  Thoracic outlet syndrome – History of thoracic outlet syndrome. Hand Clinics.  February 2004; 20:1:15-16.


ATASOY E.  Thoracic outlet syndrome – Anatomy.  Hand Clinics. February 2004; 20:1:7-14.


ATASOY E, Majd M. Scapulothoracic stabilization for winging of scapula by using autogenous fascia lata strips.  British Journal of Bone and Joint Surgery,  August 2000; 82-B(6): 813-817.


ATASOY E, O'Neill WL.  Local flap coverage about the hand.  Atlas of Hand Clinics, September 1998; 3(2):179-234.


ATASOY E, Kleinert HE.  Surgical sympathectomy and sympa­thetic blocks upper and lower extremity, local and plexus level.  In: Omer GE, Spinner M, VanBeek AL eds. Management of Peripheral Nerve Problems, 2nd Edition.  Philadel­phia, PA: W.B. Saunders Company, 1998: 157-171.


Schlenker JD, ATASOY E.  The abdominohypogastric skin flap for hand and forearm coverage.  In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II, 2nd Edition.  Boston, MA: Lippincott-Raven, 1998: 1183-1185.  


ATASOY E.  Reversed cross-finger subcutaneous tissue flap. In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II, 2nd Edition.  Boston, MA: Lippincott-Raven, 1998: 912-913.


ATASOY E.  Cross thumb to index fingertip skin flap. In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II, 2nd Edition.  Boston, MA: Lippincott-Raven, 1998: 874-875.


ATASOY E.  Triangular volar skin flap to the fingertip.  In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II, 2nd Edition.  Boston, MA: Lippincott-Raven, 1998: 831-834.


ATASOY E.  Thoracic outlet compression syndrome caused by a schwannoma of the C7 nerve root.  British Journal of Hand Surgery,  October 1997; 22B(5):662-663.  


ATASOY E. Thoracic outlet compression syndrome,  The Orthope­dic Clinics of North America,  W.B. Saunders Company, April 1996; 27(2):265-303.


ATASOY E.  Carpal tunnel release with a new technique transverse carpal ligament construction.  American Society for Surgery of the Hand Correspon­dence Newslet­ter. 1995-142.


ATASOY E.  Another use of the extensor retinaculum in recon­structive hand surgery.  American Society for Surgery of the Hand Correspondence Newslet­ter. 1995-106.


ATASOY E.  New technique for reconstruction of the first dorsal compartment after surgical release.  American Society for Surgery of the Hand Correspon­dence Newslet­ter. 1995-94.


ATASOY E.  Web space with fourth ray amputation.  American Society for Surgery of the Hand Correspondence Newslet­ter. 1995-51.


ATASOY E.  Volar wrist ganglion. In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:277.


ATASOY E.  Loops of Atasoy.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:251-252.  


ATASOY E.  Reverse subcutaneous flap. In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery. Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:222-223.  


ATASOY E.  Stellate ganglion blocks.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:188.


ATASOY E.  Neuroma of digital nerve. In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:183.


ATASOY E.  Revision median nerve decompressions. In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery. Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:176.


ATASOY E.  Surgical approach - release of carpal tunnel.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds. Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:166.


ATASOY E.  Reconstructing the avulsed nail matrix.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery. Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:142.


ATASOY E.  Open reduction of PIP joint injuries.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery. Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:103-104.


ATASOY E.  Mallet finger with fracture.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:101-103.


ATASOY E.  Proximal row carpectomy for arthritic wrists.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:60-61.  


ATASOY E. CMC arthroplasty.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadelphia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:49-50.  


ATASOY E.  Thumb digital block.  In: Kasdan ML, Amadio PC, Bowers WH eds.  Technical Tips for Hand Surgery.  Philadel­phia, PA: Hanley & Belfus Inc, 1994:17.  


Ishida O, Tsai T, ATASOY E.  Long-term results of denervation of the wrist joint from chronic wrist pain.  Journal of Hand Surgery, February 1993; 18B(1);76-80.


ATASOY E.  A hand surgeon's experience with thoracic outlet compression  syndrome (TOCS).  American Society for Surgery of the Hand Correspon­dence Newsletter.  1991-86.


Schlenker JD, ATASOY E.  The abdominohypogastric skin flap for hand and forearm coverage.  In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II.  Boston, MA: Little, Brown & Co, 1990:1158-1160.


ATASOY E.  Reversed Cross-Finger Subcutaneous Tissue Flap. In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II. Boston, MA: Little, Brown & Co, 1990:932-935.


ATASOY E.  Cross thumb to index fingertip skin flap.  In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II. Boston, MA: Little, Brown & Co, 1990:895-897.


ATASOY E.  Triangular volar skin flap to the fingertip. In: Strauch B, Vasconez LO, Hall-Findlay EJ eds.  Grabb's Encyclopedia of Flaps, Volume II. Boston, MA: Little, Brown & Co, 1990:805-808.


Seradge H, Kutz JE, Kleinert HE, Lister GD, Wolff TW, ATASOY E. Perichondrial resurfacing arthroplasty in the hand.  Journal of Hand Surgery,  November 1984; 9A(6):880-886.


ATASOY E, Godfrey A, Kalisman M.  The "antenna" procedure for the "hook-nail deformity".  Journal of Hand Surgery,  January 1983; 8(1):55-58.


ATASOY E.  Reverse cross-finger subcutaneous flap.  Journal of Hand Surgery, September 1982; 7(5):481-483.


Tsai TM, Jupiter JB, Wolff TW, ATASOY E.  Reconstruc­tion of severe trans-met­ac­arpal mutilating hand injuries by combined second and third toe transfer.  Journal of Hand Surgery, July 1981; 6(4):319-28.


ATASOY E.  The cross thumb to index finger pedicle.  Journal of Hand Surgery,  November 1980; 5(6):572-574.


Schlenker JD, ATASOY E, Lyon JW.  The abdominohypo­gastric flap - An axial pattern flap for forearm coverage.  The Hand, October 1980; 12(3):248-252.


Weiland AJ, Villarreal-Rios A, Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E, Lister GD. Replantation of digits and hands: Analysis of surgical techniques and functional results in 71 patients with 86 replanta­tion.  Clinical Orthopae­dics and Related Research, June 1978; 133:195-204.


ATASOY E.  Vascularized bone graft for the aseptic necrosis of the lunate.  American Society for Surgery of the Hand Corre­spondence Newsletter. 1978-50.


Kleinert HE, Smith DJ, Juhala CA, Tsai TM, ATASOY E.  Replanta­tion utilizing microsurgery.  Current Practice in Orthopaedic Surgery, St. Louis, Missouri: Mosby Company, 1977; 7:78-88.


Lister GD, Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E.  Primary flexor tendon repair followed by immediate controlled mobilization.  Journal of Hand Surgery,  November 1977; 2(6):441-451.


Lister GD, Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E.  Arthritis of the trapezial articulations treated by prosthetic replacement.  The Hand,  June 1977; 9(2):117-129.


Weiland AJ, Villarreal-Rios A, Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E, Lister G. Replantation of digits and hands: Analysis of surgical techniques and functional results in 71 patients with 86 replanta­tion.  Journal of Hand Surgery, January 1977;  2(1):1-12.


Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E, Neale HW, Serafin D.  Replanta­tion of non-viable digits - Ten years' experi­ence, Abstract.  Journal of Bone & Joint Surgery.  July 1974, 54(A):1092.


Kleinert HE, Cole NM, Wayne L, Harvey R, Kutz JE, ATASOY E. Post-traumatic sympathetic dystrophy, Abstract.  Modern Medi­cine. January 21, 1974.


Kleinert HE, Cole NM, Wayne L, Harvey R, Kutz JE, ATASOY E. Post-traumatic sympathetic dystrophy.  Orthope­dic Clinics of North America, October 1973; 4(4):917-927.


Kleinert HE, Serafin D, Kutz JE, ATASOY E.  Reimplanta­tion of amputated digits and hands.  Orthopedic Clinics of North America, October 1973; 4(4):957-967.


Kleinert HE, Kutz JE, ATASOY E, Stormo A.  Primary repair of flexor tendons. Orthopedic Clinics of North America, October 1973; 4(4):865-876.


Kleinert HE, Burget GC, Morgan JA, Kutz JE, ATASOY E. Aneurysms of the hand.  Archives of Surgery, April 1973; 106:554-556.


ATASOY E, Ioakimidis E, Kasdan ML, Kutz JE, Kleinert HE. Recon­struction of the amputated finger tip with a tri­angular volar flap, Abstract.  Modern Medicine.  February 21, 1972.


ATASOY E, Ioakimidis E, Kasdan ML, Kutz JE, Kleinert HE. Recon­struction of the amputated finger tip with a tri­angular volar flap, Abstract.  Yearbook of Plastic & Recon­structive Surgery.  Year Book Medical Publishers, Chicago, IL, 1972.


ATASOY E, Ioakimidis E, Kasdan ML, Kutz JE, Kleinert HE. Recon­struction of the amputated finger tip with a tri­angular volar flap. Journal of Bone and Joint Surgery, July 1970; 52A(4):921-926.Updated July 2012