Dr. Tuna ÖZYÜREKOĞLU’nun özgeçmişiTuna Özyürekoğlu 1970 yılında Tarsus’ta dogdu. Orta ve Lise öğretimini Adana Anadolu Lisesinde tamamladı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.


Ortopedi ve Travmatoloji eğitimini Dr. Muhittin Ülker Ankara Acil Yardım ve Travmotoloji Hastanesinde tamamladı. Burada Prof. Dr. Sacit Turanlı, Prof. Dr. Gürsel Leblebicioğlu, Dr. Temel Tacal, Dr. Levent Bozbeyoglu ve Dr. Savaş Ağaoğlu’ndan temel ortopedik cerrahi eğitimini aldı. 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Danimarka hükümeti tarafından verilen araştırma ve eğitim bursu ile Kopenhag Üniversitesine gitti. 6 ay boyunca Kopenhag Üniversitesi Ortopedi Bölümünde Dr. Flemming Holst-Nielsen, Dr. Claus Falck Larsen, Dr. Per Holmer ve Dr. Johnnie Gantov ile el cerrahi ameliyatlarına katıldı. 1998 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı ünvanını aldı.


1998- 1999 yılları arasında El cerrahisi ve Mikrocerrahi eğitimine Manus El cerrahi grubunda Prof. Dr. Levent Yalçın ve Doç. Dr. Mehmet Alp yanında bir yıl süreyle fellow olarak devam eden Özyürekoğlu daha sonra  Baltalimani Kemik Hastalıkları Hastenesinde 6 ay Ortopedi Uzmani olarak çalıştı.


2000 yılında Amerika’da Louisville Üniversitesine bağlı Kleinert Enstitüsü El cerrahi ve mikrocerrahi fellowluğu programına başlayan Özyürekoğlu burada Amerika’nın ve dünyanın birçok yerinden gelen cerrahlarla  birlikte senior fellow olarak iki yıl daha çalıştı. 2001 yılında El Bileğinin Statik ve Fonksiyonel Stabilitesi araştırma projesi American Society for the Surgery of Hand Araştırma ödülünü aldı. 2003 yılında Louisville Universitesi Cerrahi Departmanı El Cerrahisi bölümünde öğretim uzmanı oldu. Aynı yıl Kleinert Kutz El cerrahi grubuna katıldı ve Christine M Kleinert El ve Mikrocerrahi Enstitüsünde öğretim üyesi olarak göreve başladı.


Dr. Özyürekoğlu halen Louisville Üniversitesi Cerrahi Departmanı El Cerrahisi bölümünde ve Ortopedi Departmanında Yardımcı Doçent olarak görevlidir. Kleinert Kutz El Cerrahi merkezinde staff ve partner olarak çalışmaya devam eden Özyürekoğlu American Association for Hand Surgery ve American Society for Peripheral Nerve üyesidir. Dr. Özyürekoğlu Christine M Kleinert El ve Mikrocerrahi Enstitüsü yönetim kurulu üyesidir.