Op. Dr. Mehmet Çavuş

Moderatör

Prof. Dr. Türker Özkan

Konuk

 “ EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİDE Kilometre Taşları.” Prof.Dr. Türker Özkan

  video >>

14 Mart Tıp Bayramı Webinarı: “Türkiye’de MİKROCERRAHİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ”.  Prof. Dr. Türker Özkan

 

  video >>

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantıs 13 Nisantarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. Türker Özkan, Dr. Ömer Özkan, Dr. Gaye Filinte, Dr. Ömer Berköz, Dr. Fatih Kabakaş, Dr. Dağhan Dağdelen, Dr. Erol Kozanoğlu; Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Adnan Uzunismail, Dr. Semra Karşıdağ, Dr. Serdar Tunçer; Etik Kurulu Üyeliklerine:  Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Ayhan Kılıç, Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada seçilmişlerdir.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerahi Derneği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı    21 Mart 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. İbrahim Vargel, Dr. Cenk Demirdöver, Dr. Eksal Kargı, Dr. Ömer Buhşem, Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Bülent Saçak, Dr. Uğur Anıl Bingöl; Etik Kurulu Üyeliklerine: Dr. Atilla Arıncı, Dr. Ali Rıza Erçöçen, Dr. Koray Coşkunfırat, Dr. Hüseyin Borman, Dr.Nihal Durmuş Kocaaslan; Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Ali Teoman Tellioğlu, Dr. Ahmet Demir, Dr. Uğur Koçer seçilmişlerdir

Kompozit Doku Nakli Merkez Ruhsatı

Ankara Şehir Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne 17.03.2021 tarihinde Prof. Dr. Ramazan Erkin ÜNLÜ sorumluluğunda ve Op. Dr. Burak YAŞAR, Op. Dr. Hasan Murat ERGANİ yardımcılığında faaliyet göstermek üzere Kompozit Doku Nakli Merkez ruhsatı verilmiştir.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'na; Sağlık Bakanlığı tarafından 13.03.2021 tarihinde Doç.Dr. Bilsev İnce ve Doç.Dr. Mehmet Dadacı sorumluluğunda faaliyet göstermek üzere Kompozit Doku Nakli Merkez ruhsatı verilmiştir.

TIBBİ CİHAZ ve MALZEME BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Kronik Yara Servisi, Yara ve Yanık Fizik ve Rehabilitasyon Ünitesi’ne Tıbbi Cihaz ve Malzeme bağışında bulundu.

 

Pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen açılış törenine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Kemal Memişoğlu, Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Recep Demirhan, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar,

Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Abeş, Başar Ay, Prof.Dr. Türker Özkan, Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Prof.Dr. Gaye Taylan Filinte ve Merkez çalışanları katıldı. 19.02.2021 Kronik Yara Servisi > Video >

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 08 Ocak 2021 tarihinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bir adet Zeiss Tivato 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Törene, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, TÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dağhan Dağdelen, TÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, ACELEMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Vakıf G. Müdürü Deniz Karakaş ve sınırlı sayıda davetli katılmışlardır.

 

Haberin Detayları > Link 1   Link 2

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Cihaz 26 Kasım 2020 Perşembe günü pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir törenle hekimlerin ve hastaların kullanımına sunulmuştur. Törene, Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mahmut Tayyar Kalcıoğlu, Göztepe Eğitim araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gürhan Baş, ACELEMDER YK Bşk. ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz  ve Hastane personeli katılmıştır. 26.11.2020

https://www.medeniyet.edu.tr/tr/haberler/tiskin-hastanemize-bagisi-spy-floresans-goruntuleme-sistemi-icin-protokol-torenini-gerceklestirdik

 

https://www.youtube.com/watch?v=JtUzSPoGnHk

TİSK Mikrocerrahi Vakfı’ndan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne Tıbbi Cihaz/Alet Bağışı

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne (PAÜ)  yüksek teknolojik özelliklere sahip “Mikromotor Seti”; El Cerrahisi Bilim Dalı ve PAÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş ve Uğraşı Tedavisi Anabilim Dalı’nda kullanılmak üzere “ El Muayene ve El Değerlendirme Setleri”  bağışladı.

Tıbbi cihazlar 5 Ekim 2020 günü pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir törenle ilgili birim sorumlularına teslim edildi. Törene, Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A.Fahir Demirkan, Prof. Dr. Necip Atar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Plastik Cerrahi AD. Başkanı Prof. Dr. B. İnci Gökalan Kara, Plastik Cerrahi AD. Dr. Öğr. Üyesi R. Hakan Özcan, FTR Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı ve ACELEMDER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan, TİSK Mikrocerrahi Vakıf Müdürü Cengiz Yılmazyavuz katıldı. 05.10.2020

 

Haberin Detaylar >     Link 1 >>    Link 2 >>   Link 3 >>

Derneğimizin “Onursal Üyesi”

Sayın Opr.Dr. Atilla Oymak’ın

Türkiye’de Plastik Cerrahinin Kuruluşu ile eşdeger olan anılarını

kitap haline getirmiş olduğu MUNGANGA adlı ile kitabı

satışa çıkmıştır.

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin müşterek olarak düzenlemiş oldukları “Üst Ekstremite Paralizileri’nde Pronasyon ve Supinasyon’un Yeniden Kazandırılması” İstanbul Tıp Fakültesi Deneyimi Webinarı videolarının tamamı cerrahitv’ye  (www.cerrahi.tv) yüklenmiştir.

 

ACELEMDER & RMCD

TIBBİ CİHAZ ve MALZEME BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne Tıbbi Cihaz ve Malzeme bağışında bulundu.

Pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen törene Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Recep Demirhan, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fethi Hinginar ve Sinan Abeş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Başar Ay, Prof.Dr.Türker Özkan, Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Prof.Dr. Gaye Taylan Filinte ve Merkez çalışanları katıldı. 25.09.2020

Haberin detayları >  Link 1 >>    Link 2 >>   Link 3 >>

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert 9 yıl aradan sonra 4 Haziran 2020 günü bir erkek bebek dünyaya getirmiştir.

Derneğimizin 2. Başkanı Prof.Dr. Ömer Özkan’ı ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 A C E L E M D E R

COVID-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında

Çalışma Rehberi 01 Haziran 2020

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi: COVID - 19

TPRECD Covid-19 Pandemi Rehberi: covid3pages-1.pdf

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Deneği’nin Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu’na 11.12.2019 tarihinde yapmış olduğu  Asıl Üyelik başvurusu, 14 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (TTB/UDEK) 40. Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda değerlendirilmiş;  Türk Tabipleri Birliği - Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulunun Kuruluşu ve Çalışma Yöntemi Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Derneğimiz  Asıl Üye statüsüne kabul edilmiştir.

 

İlgili Kararlar için  > tıklayınız

WHITE BOOK ON HAND SRGERY IN EUROPE

EUROPEAN BOARD OF HAND SURGERY - EBHS

 

HABERLER VE DUYURULAR

REKONSTRÜKTİF MİKROCERAHİ DERNEĞİ

Temel Mikrocerrahi Kursları

http://www.rmcd.org.tr/kurslar/92/temel-mikrocerrahi-kursu

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği tarafından Mart 2020, Ekim 2020 ve Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan, ancak Covit-19 Pandemisi nedeniyle ertelenen Temel Mikrocerrahi Temel Kursları RMCD tarafından en erken 2021 ilkbaharında yapılmak üzere ertelenmiştir. Belirtilen tarihler için daha önce TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’na müracaat eden ve kayıtları yapılan adayların hakları saklı kalacaktır. Kursların yapılacağı kesin tarihler RMCD tarafından duyurulacaktır. 25.09.2020

 

Bilgi ve Başvurular için:  Uzman Dr. Erol Kozanoğlu: erol.kozanoglu@istanbul.edu.tr

KONÜDAM – Temel Mikrocerrahi Kursları

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONÜDAM) tarafından düzenlenmeke olan ve Covit-19 Pandemi’si nedeniyle ertelenen Temel Mikrocerrahi Kursları yeniden organize edilmektedir.

Kurs Başkanlığına müracaatları Kurs Başkanlığı, ACELEMDER Değerlendirme Komisyonu  tarafından uygun görülen ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  Mikrocerrahi Komisyonu tarafından onaylanan adayların Kurs Kayıt Ücretleri Vakıf tarafından karşılanmaya devam edilecektir.

 

Bilgi ve Başvuru için:

Kurs Başkanı

Doç.Dr. Bilsev İnce ( bilsevince@yahoo.com  )

Telefon: 0332 223 77 91

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 04 Eylül 2020  tarihinde Mersin Üniversitesi  Hastanesine bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Törene Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Abeş, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Akansel Koç, Prof. Dr. Türker Özkan, Vakıf Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrrahi ABD Başkanı Prof.Dr. Şakir Ünal, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Metin Manouchehr Eskandari  ve hastane personeli katılmıştır. 04.09.2020

 

Haberin detayları >  Link 1 >>    Link 2 >>  Link 3 >>

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 26 Şubat 2020  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Haberin Detayları:  https://www.eskisehirekspres.net/m/saglik/tisk-ten-esogu-hastanesi-ne-bagis-h26969.html

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  28 Ocak 2020 tarihinde, ACELEMDER Y.K. Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Törene; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Ayhan Korkmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Uzm.Dr. Gökhan Eyüpoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri  Başkan Yrd. Dr. Mustafa Kurtuluş,  Bozyaka EAH Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Erhan Bulut, Bozyaka EAH Ortopedi ve Travmatoloji Klinği Sorumlu Hekimi Doç.Dr. Taşkın Altay, Hastane hekimleri ve çalışanları katılmışlardır. 28 Ocak 2020

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstüürksiyon Vakfı’nın katkıları ile ACİL EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİ DERNEĞİ’nin düzenlemiş olduğu “ULUSLARARASI İŞ KAZALARI, EL YARALANMALARI VE UZUV KOPMALARI KONGRESİ” www.mcv2019.org,   26-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Swissotel / İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

 

13 Yabancı Konuşmacının (Alexandru Georgescu,  Arnold Schuurman, Bruno Battiston, Esther Vögelin, Grey Giddins, Kağan Özer, Lars Dahlin, Massimo Ceruso, Pierluigi Tos, Rado Zic, Ton A.R. Schreuders, Tuna Özyürekoğlu, Zsolt Szabo) 28 Konferans ile katıldığı, 72 Serbest bildirinin sunulduğu ve bir SPY Özel Yuvarlak Masa Toplantısının gerçekleştirildiği Uluslararası Kongreye toplam 250 hekim ve fizyoterapist katılmışlardır.

 

Kongre Bilimsel Programının Video kayıt linkleri ve Kongre sırasında çekilen Fotoğraflar Kongre Web Sayfasına ( www.mcv2019.org )eklenmiştir. Kongre "Bildiriler Kitabına" ulaşmak için lütfen. tıklayınız.

 

Kongre, NTV haber kuşaklarında... Link 1 >>  Link 2 >>  Link 3 >>  Link 4 >>

 

"American Society for surgery of the Hand (ASSH) 2019 yılı Andrew J. Weiland Araştırma
Ödülü üyemiz Prof.Dr. Kağan Özel'e verilmiştir.

 

Ödül Töreni 6 Eylül 2019 Tarihinde Lasvegas'da yapılan ASSH Toplantısında gerçekleştirilmiştir.

 

Araştırma Ödülü ile ilgili bilgi için:

https://www.afsh.org/s/andrew-j-weiland-medal

 

Konya Mikrocerrahi Günleri

 

13-14 Nisan 2019 tarihinde Prof.Dr. Nedim Savacı’nın Başkanlığında, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Konya’da gerçekleştirildi.   www.konyamikrocerrahi.tk    Haberin Devamı…>

HABERLER

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 07 Kasım 2019  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Haberin Detayları:  https://www.ogu.edu.tr/Web/HaberDetay/934

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  21 Mayıs 2019 tarihinde, ACELEMDER YK Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, Manisa Celal Bayar Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Dekan Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Başhekim Prof. Dr. Emin Kurt, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Asım Aslan, Prof. Dr. Serdar Tarhan, Prof Dr. Aydın Şencan; Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Taçkın Özalp, Prof. Dr. Güvenir Okçu, Op Dr. Koray Tosyalı katılmışlardır. 21  Mayıs 2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 20 Mart 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri  Av. Hakan Yıldırımoğlu ve Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir. 20 Mart 2019

Soldan sağa sıra ile: Prof.Dr. Cemil Görgün-Tıp Fakültesi Dekanı; Prof Dr Muhittin Şener-Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk EAH Ortopedi ABD Başkanı; Prof. Dr. İsmail Çallı (E.Ü. Tıp Fak. El Cerrahisi BD Kurucusu);  Prof. Dr. Erhan Coşkunol-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı, Doç Dr Levent Küçük-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi; Av. Hakan Yıldırımoğlu ( TİSK Mikrocerrahi Vakıfı Yönetim Kurulu Üyesi); Prof.Dr. Türker Özkan; Prof Dr Necdet Budak- Ege Üniversitesi Rektörü; Prof Dr Kutsal Turhan-Rektör yardımcısı; Prof Dr Tuncay Göksel-Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi; Prof Dr Emin Taşkıran-Ortopedi ve Travmatoloji ABD Başkanı;

 

https://www.haberler.com/eu-tip-fakultesi-hastanesine-yarim-milyonluk-11863127-haberi/

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  12 Mart 2019 tarihinde Samsun - Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Rektör Prof.Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Tekin Şimşek, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özcan Yılmaz ve Prof. Dr. Levent Güngör; Doç. Dr. M. Sinan Engin ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyelerine teslim etmiştir. 12.Mart.2019

 

Haberin Detayları >      Link 1    Link 2    Link 3    Link 4    Link 5    Link 6

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 28 Şubat  2019 tarihinde Adana, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, Tıbbi Cihazı Rektör Sayın Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. İbrahim Halil Elekçioğlu, Rektör Baş danışmanı ve  Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. O. Metin Yavuz ve diğer ilgililere  teslim etmişlerdir. 28  Şubat 2019

 

Haber ile ilgili Linkler >

Link 1     Link 2    Link 3

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

Link 1     Link 2      Link 3      Link 4     Link 5      Link 6     Link 7      Link 8

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Şubat 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

 

Bağış Törenine İstanbul Tıp Fakültesi Fakülte Dekanı Sayın Prof.Dr. Bahauddin Çolakoğlu, Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. M.Oral Öncül, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. Ufuk Emekli, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı  Sayın Prof.Dr. Atakan Aydın, Prof.Dr. Atilla Arıncı ve Klinik çalışanları  katılmıştır. 05 Şubat 2019

Türkiye’de mikrocerrahi alanındaki eğitim, araştırma ve uygulamalara destek vermeyi amaçlayan TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ihtiyacı olan kliniklere Mikrocerrahi Seti bağışı yapmaya devam etmektedir. Derneğimiz, talepleri alacak ve Vakfa değerlendirme ve bağış süreçlerinde yardımcı olacaktır. Devamı >

“The Complete Hand Surgeon: Flaps You Should Know After Fellowship.”

 

This course targets current and upcoming hand fellows to provide them with the skills and knowledge of common upper extremity flaps, skin coverage and vascular bone transfer.

The course will feature hands-on cadaveric dissection guided by a talented faculty.

 

http://www.assh.org/Portals/3/Documents/Handouts/AM18_FELLOWS%20LAB.pdf

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 10 Ocak 2019 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Dernek Başkanımız Sayın Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Dekan Sayın Prof.Dr. Murat Çeliloğlu’na ve Başhekim Sayın Prof.Dr. Nurettin Ünal’a teslim etmiştir. 10 Ocak 2019

 

Link 1      Link 2       Link 3

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa Plastik Cerrahi Eşyetkilendirme Kurulu (Accreditation Committee of European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS)) tarafından akredite edilmiştir. Böylelikle bu kurumda verilen uzmanlık eğitiminin Avrupa Birliği standartlarında olduğu onaylanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa'da akredite edilen 7. , Türkiye'de ise ilk merkez olmuştur.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de işbirliği ile  Edirne-Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na) , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışlamıştır. 21 Aralık 2018

 

https://www.trakya.edu.tr/news/turkiye-isveren-sendikalari-konfederasyonu-ndan-trakya-universitesi-hastanesi-ne-onemli-bagis

TIBBI CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin katkıları ile Konya, Necmettin Erbakan Üniversitesi KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne Dört adet Carl-Zeiss OPMI PICO S100 Eğitim Mikroskobu bağışlamıştır. 18 Aralık 2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 07 Ağustos 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı ve Bir adet Mikrocerrahi Alet Seti bağışı yapmıştır.

Teslim Töreni ile ilgili Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Basın Bürosu’nun hazırlamış olduğu “kupürlere” ulaşmak için

Tıklayınız >

(Soldan sağa): Prof.Dr. Ramazan Kahveci (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi) Prof.Dr. Selçuk Akın (El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı), Prof.Dr. Ekrem Kaya (Tıp Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Tahsin Yakut (Hastane Başhekimi),Sn. İzzettin Küçük (Bursa Valisi), Prof.Dr. Türker Özkan (TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi), Prof.Dr. Yusuf Ulcay (Uludağ Üniversitesi Rektörü).  07.08.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Temmuz 2018 tarihinde,  (Konya) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi MeramTıp Fakültesi Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı bağışında bulunmuştur.

Törende Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi  Dekanı  Sayın Prof.Dr. Celalettin Vatansev, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 03.07.2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 26 Haziran 2018 tarihinde,  (Kayseri) Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı; Ayrıca, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na ise toplam iki adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

Törende, Erciyes Üniversitesi Rektörü

Sayın Prof.Dr. Muhammet Güven, ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 26.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstürksiyon Vakfı , 19 Haziran 2018 tarihinde,  (Antalya) Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi  Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı;Ayrıca,

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi’ne, SB Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği’ne, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na  toplam dört adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

 

Törende,  Akdeniz Üniversitesi Sayın Prof.Dr. Mustafa Ünal  tarafından ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan ve Dernek Başkan Yardımcısı  Prof.Dr. Ömer Özkan’a teşekkür plaketi verilmiştir.19.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Ekim 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı yapmıştır. 05.06.2018

Kongre Açılış Paneli  Derneğimizin Onursal Başkanı Prof.Dr. Ayan Gülgönen adına gerçekleştirildi: Microsurgery in Turkey and in The Word Comemoration of Prof. Ayan Gülgönen (Pioneer of Microsurgery in Turkey). Moderatör Türker Özkan, Co-Moderatör Serdar Tunçer,

 

Konuşmacılar:

Türker Özkan, Fu Chan Wei, Joan Pio Hong.

TİSK Bilimsel Toplantısı 11 Mayıs 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Devamı >

21-24 Haziran 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen EuroHand2017

Kongresi'nde, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı'nın kurucularından ve ilk Yönetim Kurulu Başkanı

olan merhum Prof. Dr. Ayan Gülgönen için özel anma toplantısı düzenlendi.

 

Anma Toplantısına TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan

katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, 06.12.2017 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD-El Cerrahisi BD; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne birer adet “Mikrocerahi Seti” hediye etmiştir. 06.Aralık 2017

TİSK Mikrocerahi Vakfı, 07.11.2017 tarihinde S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde gerçekleştirilen “Replantasyonlar” Konulu Eğitim Toplantısında, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; S.B. İstanbul Sultan Abdulhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji / El Cerrahisi Kliniği; Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Replantasyon Sorumlularına birer adet “Mikrocerrahi Seti” Hediye etmiştir. 07.Kasım 2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 29.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na da bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’ndan Ege’ye anlamlı bağış…https://youtu.be/Vbf4YKFvYyQ

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından, AELEMDER’in de katkıları ile, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, mikrocerrahi operasyonlarının başarılı olup olmadığının ameliyat esnasında tespit edilmesini sağlayan SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlandı.13.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na birer adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edildi. 13.06.2017

 

http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=43162

http://m.iha.com.tr/konya-haberleri/selcuk-tipta-doku-kanlanmasini-gosteren-cihaz-bagisi-konya-1731032/

 

 

UZUV KAYBI MEVSİMİ.

Prof. Dr. Türker Özkan'ın röportajını 13.06.2017 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde okuyabilirsiniz.

 https://t.co/BYQSC49OLa

(https://twitter.com/tiskmcv/status/874565767165030402?s=09)

 

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de katkıları ile,  S. B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve  bir adet  “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır. 02.05.2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 01.06.2017

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 14 Nisan 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Aynı tarihte, Vakıf tarafından Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, ACELEMDER’in  katkıları ile, 16 Mart 2017 tarihinde Ankara Hacettepe  Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet “SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı” hediye etmiştir.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 17.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul,Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstürktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 31.01.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığını ziyaret etmiş, Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep Akdağ’a Vakfın yapmış olduğu hizmetler ve Ülkemizde Mikrocerrahi Eğitimine verilen destek hakkında bilgi vermiştir.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nın müşterek olarak düzenlemiş oldukları Denizli Bölgesel Toplantısı, 19 Kasım 2016 tarihinde, Prof.Dr. Fahir Demirkan’ın Başkanlığında Denizli’de gerçekleştirildi.

Tıbbi Cihaz Bağışı: TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  10.11. 2016 tarihinde “ACELEMDER”in  katkıları ile, Sağlık Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Kasım 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Bilgi için video: SPY Kızılötesi Fluoresan Anjiyografi ve Perfüzyon Değerlendirme Sistemi

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin düzen- lemiş olduğu 27. Temel Mikrocerrahi Kursu, TİSK Mikrocerrahi ve Rekons-trüksiyon Vakfı’nın Ana Sponsorluğunda ve ACELEMDER’in katkıları ile, 4-8 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Lepra Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenilenen “Mikrocerrahi Laboratuvarı” için, TİSK Mikrocerrahi ve  Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından bağışlanan Tam donanımlı “Carl Zeiss Öğretmen ve Öğrenci Eğitim  Mikroskopları”13.07.2016 tarihinde Vakıf  Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Türker Özkan, Sn. Av. Başar Ay ve Sn. Av. Hakan Yıldırımoğlu’nun katılımıyla, Hastane yönetimine teslim edilmiştir.

13. Avrupa Mikrocerrahi Federasyonu Kongresi 21-26 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da başarılı olarak gerçekleştirildi.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı bu büyük organizasyonun“Ana Sponsorluğunu” üstlendi.

 

Yandaki resimde  Kongreye katılan Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerinen bir kısmını görmektesiniz.

 

TİSK Vakfı Tanıtım Broşürüne ulaşabilirsiniz.

Derneğimizin Sağlık Bakanlığı ile birlikte ücretsiz düzenlemiş olduğu 1. Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu 2014 12 Nisan 2014 Cumartesi günü, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin 25. Kuruluşu kutlandı. Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin Tarihçesi: “Kuruluştan-Günümüze Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği”

 

Hazırlayan: Kurucu Başkan Türker ÖZKAN.

DUYURU

 

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği V. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 06  Nisan 2021 Salı  günü saat 15:00'de, çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 13 Nisan 2021 Salı  günü saat 15.00’de İ.Ü. İTF Cerrahi Mono Blok Kat 5, Çapa-İstanbul’da, Prof.Dr. Orhan İskeçeli  Konferans Salonu'nda  yapılacaktır. >> Duyuru ve Gündem

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

08 Mayıs 2018 tarihinde Denizli’de yapıldı:

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Levent Yalçın (Başkan), Hayati Durmaz (Başkan Yardımcısı), Eren Cansü (Genel Sekreter), Melih Bağır (Sayman), Nazım Karalezli (Üye), Arif Türkmen (Üye),  Tahir Sadık Sügün (Üye), Murat Sinan Engin(Üye), Hasan Onur Arık (Üye) Seçilmişlerdir.

 

Tıpta Uzmanlık Kurulu Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Sistemi (TUKMOS) El Cerrahisi Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Müfredatı 29.09.2016 tarihinde güncellendi. El Cerrahisi Uzmanlık Müfredatı. Yeni 2016

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 05 2018 tarihinde Antalya’da yapıldı:

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Serhan Tuncer (Başkan), Sinan Bilgin (2. Başkan), Bülent Saçak (Genel Sekreter), Hömer Berköz (Sayman), Ayhan Kılıç (Üye);  Savaş Serel (Üye), Bmehmet Naci Acar (Üye);

Dernek Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Zekeriye Tosun, Zeynep Denez Akdeniz, Burak kaya;

Dernek Etik Kurulu Üyeliklerine:  Murat Topalan, A. Kadir Bacakoğlu, Mehmet Bayramiçli seçilmişlerdir.

Derneğimizin Onursal Başkanı Prof.Dr. Ayan GÜLGÖNEN hakkında:

Başarıyı ve Gelişmeyi Hedef Alan bir Hayat…

Prof.Dr. Ayan GÜLGÖNEN

(1937-2016)’ hazırlayanları, başta Proje Direktörü Prof.Dr. Vedat Şahin’i ve ekibini  tebrik eder;  Kemik Eklem Derneği Yönetim Kurulu Üyelerine, esere katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

 

A C E L E M D E R

ifssh  hazırlamış olduğu ezine Dergisinin tüm sayılarına alttaki link’den ulaşabilirsiniz: https://www.ifssh.info/ifssh_ezine.php

 

ezine ifssh Mayıs  2021 Sayı 42 > Ulaşmak için > Tıklayınız

Doç.Dr. Bilsev İnce'nin editörlüğünü yaptığı 'Temel Mikrocerrahi Uygulamaları' isimli kitabının ilk baskısı talep eden ilk 100 asistan kardeşimize ücretsiz hediye edilecektir.

Mikrocerrahinin temel ilkeleri ve tekniklerinin ayrıntılı anlatıldığı bu kitaba ulaşmak isteyen arkadaşlarımız taleplerini Doç.Dr. Bilsev İnce'ye "ACELEMDER" rumuzu ile (bilsevince@yahoo.com 03322237791) iletebilirler.