Deprem (Ezilme) yaralanmalarında  gelişebilecek Kompartman Sendromunun erken ve doğru tanısı, bunun için kompartman basıncının kısa sürede doğru ve güvenli ölçümü hayati önem taşımaktadır. Kompartman basıncını anında, basit, hassas ve güvenli tespit eden Digital Kompartman Basınç Ölçerlerin yararları tartışılmazdır.

 

TİSK Mikrocerrahi Rekonstrüksiyon Vakfı, yurt dışından temin edeceği belirli sayıdaki Digital Basınç Ölçerini, Acelemder tarafından oluşturulan Bilimsel Komisyonun önerdiği Özellikli Merkezlere bağışlamaya başlamıştır. İstanbul, 18 Temmuz 2024

10. Ulusal Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi  &  3. Ulusal Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Kongreleri: ELMİKRO2024, 15-18 Mayıs 2024 tarihinde Spice Otel Belek- Antalya’da gerçekleştirildi. GALERİ  >>>  www.elmikro2024.org

 

01 Ocak 2024 tarihinde aramızdan ayrılan, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği [2016-2018] Dönem Başkanı Prof. Dr. Taçkın Özalp Anısına Başkanlar Paneli düzenlendi.

 

Geçmiş Dernek Başkanları [1989-2024] : Dr. Türker Özkan, Dr. Hayati Durmaz, Dr. Murat Topalan, Dr. Serdar Tüzüner, Dr. Ferit Demirkan, Dr. A. Kadir Bacakoğlu, Dr. M. Sühan Ayhan, Dr. Serhan Tuncer, Dr. İ. Bülent Özçelik, Dr.  Ali Rıza Erçöçen, konuşmacı olarak panele katıldı.

Kongre Ana Sponsoru TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı adına, ’DEPREM’ Paneli düzenlendi. Panel Başkanları Dr. Gürsel Leblebicioğlu ve Dr. Murat Topalan’a; Konuşmacılar, Dr. Mehmet Ali Acar, Dr. Şuayip Akıncı, Dr. Emin Kapı, Dr. Perçin Karakol, Dr. Ali Özdemir, Dr. Egemen Ayhan’a, Vakıf adına V.Y.K. Üyesi Dr. Türker Özkan tarafından ‘Kompartman Basınç Ölçer’ hediye edildi.

 

Elmikro2024 Kongresi’nde Klinik Dalda En İyi Bildiri Ödülü, Acelemder’in katkıları ile, Ankara Etlik Şehir Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinden Dr. Cansu Yalçın’a (TİSK MCV hediyesi S&T Mikrocerrahi Seti);

 

Deneysel Dalda En İyi Bildiri Ödülü, Acelemder’in katkıları ile, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalından Dr. Ahsen Öncü’ye (TİSK MCV hediyesi Mini Doopler) verildi.

 

Deprem (Ezilme) yaralanmalarında  gelişebilecek Kompartman Sendromunun erken ve doğru tanısı, bunun için kompartman basıncının kısa sürede doğru ve güvenli ölçümü hayati önem taşımaktadır. Kompartman basıncını anında, basit, hassas ve güvenli tespit eden  Digital Kompartman Basınç Ölçerlerin yararları tartışılmazdır.

 

>>> Video

 

TİSK Mikrocerrahi Rekonstrüksiyon Vakfı, yurt dışından temin edeceği belirli sayıdaki Digital Basınç Ölçerini, Acelemder tarafından oluşturulan Bilimsel Komisyonun önerdiği Merkezlere bağışlayacaktır.

 

>>> acelemder@gmail.com

3. Uluslararası Mikrocerrahi Buluşması, 27-29 Eylül 2024 tarihinde İzmir Katip Çelebi

Üniversitesi Çiğli Kampusunda gerçekleştirilecektir.  www.microsurgerymeeting.com

REKONTRÜKTİF MİKROCERRAHİ DERNEĞİ –Temel Mikrocerrahi Kursları

 

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin

2024 Yılı Temel Mikrocerrahi Eğitim Kurs

Programı belirlenmiştir.

 

 Detaylar ve kayıt için: https://course.rmcd.org.tr

KONÜDAM – Temel Mikrocerrahi Kursları

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi [KONÜDAM] tarafından düzenlenen Temel Mikrocerrahi Kursları 2024 yılında her kurs için beşer kişilik kontenjan ile devam edecektir. ACELEMDER Değerlendirme Komisyonu ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı  Değerlendirme Komisyonu tarafından uygun görülen adayların Kurs Kayıt masrafları TİSK Mikrocerrahi Vakıfı tarafından   karşılanacaktır.

Kurs Tarihleri: (22-26 Nisan 2024) (03-07 Haziran 2024) (16-20 Eylül 2024) (11-15 Kasım 2024).

 

Başvuru : Prof.Dr. Gaye Filinte  >  gayetaylan@yahoo.com

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 45. Ulusal Kurultayı 28 Ekim- 1 Kasım tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı desteği ve ACELEMDER işbirliği ile Asistan Bildiri Yarışması Klinik Dal birincisine “Huntleigh 10MHz Problu Vasküler El Doppler Cihazı”, Deneysel Dal birincisine ise “8 Parçalı Baseline El Değerlendirme Seti” kliniklerinde kullanılmak üzere hediye edildi.

 

2. Uluslararası Konya Mikrocerrahi Buluşması 29 Eylül - 01 Ekim 2023 tarihlerinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilmiştir.

 

Üniversitenin yanı sıra Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği (ACELEMDER), Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği (RMCD)  toplantının paydaşları olmuştur. https://konyamikrocerrahi.com

 

 

KURS PROGRAMI için >  tıklayınız

 

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen “Kadavrada Üst Ekstremite Tendon Transferleri Kursu” 9 Eylül 2023 tarihinde Ankara Üniversitesi Torlak Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezi'nde yapıldı.

 

TİSK Mikrocerrahi Vakfı desteği ve ACELEMDER işbirliği ile seçilen 20 bursiyerin katılmış olduğu RMCD 47. Temel Mikrocerrahi Kursu, 5-9 Eylül 2023 tarihinde Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde gerçekleştirildi.

Kadavra Kursu

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan “Kadavrada Üst Ekstremite Tendon Transferleri Kursu9 Eylül 2023 tarihinde Ankara Üniversitesi Torlak Cerrahi Anatomi ve Uzaktan Eğitim Merkezi'nde düzenlenecektir. Kurs kontenjanı 24 kişi ile sınırlı olup, başvuru formunu doldurup turkhand@gmail.com göndererek kayıt oluşturabilirsiniz. Kurs kaydı için başvuru formu ve bilimsel program için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

 

KURS PROGRAMI için tıklayınız

KURS BAŞVURU FORMU için tıklayınız

 

TEBRİK

17-19 Ağustos 2023 tarihlerinde Singapur’da gerçekleştirilen  “12TH CONGRESS OF THE WORLD SOCIETY FOR RECONSTRUCTIVE MICROSURGERY” de “WSRM 2023 Pioneers of Microsurgery” seçilen Op. Dr. A. Oya BAYRI’yı tebrik ederiz. Saygılarımızla.  ACELEMDER Yönetim Kurulu.

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği’nin Seçimli VI. Olağan Genel Kurul Toplantısı 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir: Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. Ömer Berköz (Başkan), Dr. Gaye Filinte (II. Başkan), Dr. Melih Bağır (Genel Sekreter), Dr. Egemen Ayhan (Sayman), Dr. Fatih Kabakaş, Dr. Ahmet Biçer, Dr. Hasan Utkan Aydın; Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Serdar Tunçer, Dr. Dağhan Dağdelen, Dr. Ömer Faruk Kümbüloğlu; Onur ve Etik Kurulu Üyeliklerine:  Dr. Ömer Özkan, Dr. Hayati Durmaz, Dr. Cenk Demirdöver seçilmişlerdir.

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER işbirliği ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü,İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’ne  “Bataryalı ve Elektrikli DERMATOM CİHAZI SETİ ” ve “Medicon marka MİKROCERRAHİ SETİ” bağışlamıştır. 03.08.2023

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER işbirliği ile seçilmiş resmi kurum ve Kuruluşlara    “S&T Marka MİKROCERRAHİ SETİ” bağışına başlamıştır. İlk Toplantı Vakıf Yöneticilerinin de katılımı ile 14.02.2023 tarihinde Vakıf Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı’nın Tıbbi Alet Bağış Töreni, 14 Ocak 2023 tarihinde İzmir-EMOT Hastanesi Toplantı Salonunda yapılan  Bilimsel Toplantı sonrası gerçekleştirilmiş; El Değerlendirme Setleri, İzmir ve çevresinde hizmet veren Sağlık Bakanlığı’nca Replantasyon Hastanesi olarak  yetkilendirilmiş 13 Merkez sorumlusuna tesim edilmiştir.

 

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’ne, “İleri Mikrocerrahi Kurslarında” kullanılması amacı ile, içeriği özel olarak hazırlanmış (S&T) Süper- Mikrocerrahi Seti bağışladı.

 

Dernek  ve Vakıf Yöneticilerinin katılmış oldukları Toplantıda, Mikrocerrahi Setleri RMCD YK Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Erçöçen ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerine teslim  edildi. 03.01.2023

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER işbirliği ile seçilmiş Üniversite ve Kamu Kurumlarına
“EL DEĞERLENDİRME SETİ” bağışına devam etmektedir.

 

23 Aralık 2023 tarihinde Ankara TİSK Binasında yapılan Tıbbi Alet Bağış Toplantısı Vakıf Yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleştirilmiş; El Değerlendirme Setleri Ankara ve çevresinde hizmet veren seçilmiş 17 Merkez sorumlularına tesim edilmiştir.

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER işbirliği ile seçilmiş Kurum ve Kuruluşlara  “EL DEĞERLENDİRME SETİ” bağışına başlamıştır.

 

Vakıf Merkezinde yapılan ilk Bağış Toplantısı 29 Kasım 2022 tarihinde, Vakıf Yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleştirilmiş; BASELINE El Değerlendirme Setleri İstanbul Bölgesinde hizmet veren seçilmiş 17 Merkez sorumlularına tesim edilmiştir.

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER İşbirliği ile, “Seçilmiş” Üniversite ve Kamu Kurumu Hastanelerine / Sağlık Bakanlığı tarafından Replantasyon ile Yetkilendirilmiş Merkezlere, “S&T” marka Mikrocerrahi Seti bağışı yapacaktır. Mikrocerahi Seti İçeriği için tıklayın >>>     Talep için tıklayın>>>

 

TIBBİ ALET BAĞIŞI:

“8 Parçalı BASELINE EL DEĞERLENDİRME SETİ” içeriğine ve “El Terapistleri Derneği”nin katkıları ile hazırlanmış olan Set Kullanma  Kitapçığı’na ulaşmak için tıklayınız >>>

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER İşbirliği ile “Seçilmiş” Merkezlere, “HUNTLEIGH dopplex SD2 Model 10MHz Problu Vasküler El Doppler Cihazı ve Organ Nakil Çantası bağışlayacaktır. Devamı

I. İLERİ MİKROCERRAHİ KURSU

 

Rekontrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu 1. İleri Mikrocerrahi Kursu,10-14 Ocak 2023 tarihinde Yeniyüzyıl Üniversitesi GOP Hastanesi-İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Kurs Programı >>>

ULUSLARARASI KONYA MİKROCERRAHİ KONGRESİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen, Derneğimizin de desteklemiş olduğu Uluslararası Konya Mikrocerrahi Kongresi 23-24 Eylül 2022 tarihlerinde Konya’da gerçekleştirildi.

 

Toplantıda 32’si  yerli, 15 yabancı toplam 47 konuşmacı yer aldı. 12 panel, bir konferansın olduğu toplantı iki gün sürdü. 24 farklı klinikten 64 asistanın konaklama dahil ücretsiz katıldığı toplantıya toplam 183 kişi katıldı.

Program >>>

9. Ulusal Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi & 2. Ulusal Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Kongresi'nin Kongre bildiri kitabı ve kongre fotoğrafları yayınlandı Kongre Bildiri ve kongre fotoğraflarına  https://www.elmikro.org/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

9. Ulusal Rekonstrüktif Mikrocerrahi ve 2. Ulusal Acil El Cerahisi ve Mikrocerrahi Kongresi (elmikro2022),

18 – 21 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bodrum, La Blanche Island Otel’de gerçekleştirildi. www.elmikro2022.org

WEBINARLAR

“LEPRA SEKELLERİNİN CERRAHİ TEDAVİSİ  ve LEPRANIN EL CERRAHİSİ EĞİTİMİME KATTIKLARI”.  Prof.Dr. Türker ÖZKAN

  video >>

Op. Dr. Mehmet Çavuş

Moderatör

Prof. Dr. Türker Özkan

Konuk

 “ EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİDE Kilometre Taşları.” Prof.Dr. Türker Özkan

  video >>

14 Mart Tıp Bayramı Webinarı: “Türkiye’de MİKROCERRAHİ’NİN TARİHSEL GELİŞİMİ”.  Prof. Dr. Türker Özkan

 

  video >>

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin müşterek olarak düzenlemiş oldukları “Üst Ekstremite Paralizileri’nde Pronasyon ve Supinasyon’un Yeniden Kazandırılması” İstanbul Tıp Fakültesi Deneyimi Webinarı videolarının tamamı cerrahitv’ye  (www.cerrahi.tv) yüklenmiştir.

 

Cerrahitv’ye ücretsiz kayıt olup, “El Cerrahisi İstanbul Tıp Fakültesi Deneyimi” başlığı altında tüm videolara ulaşabilirsiniz.

  video >>

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantıs 13 Nisantarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. Türker Özkan, Dr. Ömer Özkan, Dr. Gaye Filinte, Dr. Ömer Berköz, Dr. Fatih Kabakaş, Dr. Dağhan Dağdelen, Dr. Erol Kozanoğlu; Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Adnan Uzunismail, Dr. Semra Karşıdağ, Dr. Serdar Tunçer; Etik Kurulu Üyeliklerine:  Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Ayhan Kılıç, Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada seçilmişlerdir.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerahi Derneği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 04.Kasım 2022 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. Cenk DEMİRDÖVER (Başkan), Dr. Serhan TUNCER (2.Başkan), Dr. Bülent SAÇAK (Genel Sekreter), Dr. Ersoy KONAŞ (Bilimsel İşler Sorumlusu), Dr. Uğur Anıl BİNGÖL (Sayman), Dr. Yiğit TİFTİKCİOĞLU (İnternet ve Bülten/E-dergi Sorumlusu), Dr. Hüseyin GÜNER ( TTB-Tarihçe ve Üyelik Sorumlusu);Etik Kurul Üyeliklerine:  Dr. Mehmet BAYRAMİÇLİ, Dr. Ufuk EMEKLİ, Dr. Nihal DURMUŞ KOCAASLAN, Dr. Ahmet TERZİOĞLU, Dr. Akın YÜCEL; Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Ömer ÖZKAN, Dr. Selahattin ÖZMEN, Dr. Şükrü YAZAR seçilmişlerdir.

Kompozit Doku Nakli Merkez Ruhsatı

Ankara Şehir Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne 17.03.2021 tarihinde Prof. Dr. Ramazan Erkin ÜNLÜ sorumluluğunda ve Op. Dr. Burak YAŞAR, Op. Dr. Hasan Murat ERGANİ yardımcılığında faaliyet göstermek üzere Kompozit Doku Nakli Merkez ruhsatı verilmiştir.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'na; Sağlık Bakanlığı tarafından 13.03.2021 tarihinde Doç.Dr. Bilsev İnce ve Doç.Dr. Mehmet Dadacı sorumluluğunda faaliyet göstermek üzere Kompozit Doku Nakli Merkez ruhsatı verilmiştir.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 17 Mayıs 2024 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi: Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. Mehmet Armangil (Başkan), Dr. Bülent Saçak (2. Başkan), Dr. Osman Orman (G. Sekreter), Dr. Berran Karatan (Sayman), Dr. Melih Bağır (Üye), Dağhan Dağdelen (Üye), Burak Özkan (Üye);Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Dr. Fatih Kabakaş, Dr. Osman Akdağ, Dr. Yusuf Gürbüz; Etik Kurulu Üyeliklerine:    Dr. Mehmet Sühan Ayhan, Dr. Zekeriya Tosun, Dr. Hayati Durmaz seçilmişlerdir.

 

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği'nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı 26 Mayıs 2023 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Dr. İbrahim Kaplan, Dr. Kahraman Öztürk, Dr. Ali Emre Aksu, Dr. Egemen, Dr. Altan Mert Asfuroglu, Dr. Uğur Bezirgan, Dr. Ömer Berköz, Dr. Özgün Güntürk, Dr. İlhami Kuru seçilmişlerdir.

 

KONYA NEÜ KonüdamTemel Mikrocerrahi Eğitim Merkezi’ne ve Bursiyerlerine Destek

Konya NEÜ Konüdam Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi 17. Temel Mikrocerrahi Kursu 28 Ocak 2022 tarihinde başarıyla tamamlandı. Mikroskop sayısının TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfının destekleriyle 10’a arttırılmasıyla kapasitesi yükselen kursun son günü kursiyerlere sertifikalarını ACELEMDER Başkanı ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof Dr Türker Özkan,  NEÜ Rektör Yrd. Prof Dr Oğuz Doğan, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Metin Doğan, Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr Nedim Savacı, Prof Dr Bilsev İnce, Prof Dr Mehmet Dadacı ve Konüdam Müdürü Prof Dr Mehmet Tuğrul Yılmaz verdiler.

Bağcılar EAH Yanık Merkezi’ne Tıbbı Alet Bağışı

TİSK Mikrocerrahi Vakfı tarafından, Bağcılar EAH Yanık Merkezi’ne Tıbbi alet bağışı gerçekleştirildi. Bağış Törenine, Vakıf çalışanları, Hastane Yöneticileri ve Vakıf Bilimsel Danışma Kurulu (ACELEMDER) Üyeleri katıldı. 17 03 2022

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, İş Sağlığı ve Güvenliğini artırmak ve iş kazalarını düşürmek amacı ile “Yapay Zeka Tabanlı İSG Video Analizi Yazılım Platformu Hizmetini başlatıyor. Sıfır Kazaya Yolculuk (pdf) ve Video.

TIBBİ CİHAZ ve MALZEME BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, ACELEMDER İşbirliği ile 22.09.2021 tarihinde TİSK Merkezinde sınırlı katılımla gerçekleştirilen törende, TİSK Genel Sekreteri ve Mikrocerrahi Vakfı Başkan Yardımcısı Akansel Koç, Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Barış Haşemoğlu,  Mikrocerrahi Vakfı Genel Müdürü Deniz Karakaş’ın da katılımı ile, Ankara’da hizmet veren “Seçilmiş” Mikrocerrahi Eğitim ve Uygulama Kurumlarına “HUNTLEIGH dopplex SD2  Vasküler El Doppler Cihazı bağışlamıştır.

TIBBİ CİHAZ ve MALZEME BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Kronik Yara Servisi, Yara ve Yanık Fizik ve Rehabilitasyon Ünitesi’ne Tıbbi Cihaz ve Malzeme bağışında bulundu.

 

Pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen açılış törenine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Kemal Memişoğlu, Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Recep Demirhan, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar,

Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Abeş, Başar Ay, Prof.Dr. Türker Özkan, Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Prof.Dr. Gaye Taylan Filinte ve Merkez çalışanları katıldı. 19.02.2021 Kronik Yara Servisi > Video >

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 08 Ocak 2021 tarihinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bir adet Zeiss Tivato 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Törene, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, TÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dağhan Dağdelen, TÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, ACELEMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Vakıf G. Müdürü Deniz Karakaş ve sınırlı sayıda davetli katılmışlardır.

 

Haberin Detayları > Link 1   Link 2

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Cihaz 26 Kasım 2020 Perşembe günü pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir törenle hekimlerin ve hastaların kullanımına sunulmuştur. Törene, Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mahmut Tayyar Kalcıoğlu, Göztepe Eğitim araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gürhan Baş, ACELEMDER YK Bşk. ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz  ve Hastane personeli katılmıştır. 26.11.2020

https://www.medeniyet.edu.tr/tr/haberler/tiskin-hastanemize-bagisi-spy-floresans-goruntuleme-sistemi-icin-protokol-torenini-gerceklestirdik

 

https://www.youtube.com/watch?v=JtUzSPoGnHk

TİSK Mikrocerrahi Vakfı’ndan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne Tıbbi Cihaz/Alet Bağışı

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne (PAÜ)  yüksek teknolojik özelliklere sahip “Mikromotor Seti”; El Cerrahisi Bilim Dalı ve PAÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş ve Uğraşı Tedavisi Anabilim Dalı’nda kullanılmak üzere “ El Muayene ve El Değerlendirme Setleri”  bağışladı.

Tıbbi cihazlar 5 Ekim 2020 günü pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir törenle ilgili birim sorumlularına teslim edildi. Törene, Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A.Fahir Demirkan, Prof. Dr. Necip Atar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Plastik Cerrahi AD. Başkanı Prof. Dr. B. İnci Gökalan Kara, Plastik Cerrahi AD. Dr. Öğr. Üyesi R. Hakan Özcan, FTR Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı ve ACELEMDER Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan, TİSK Mikrocerrahi Vakıf Müdürü Cengiz Yılmazyavuz katıldı. 05.10.2020

 

Haberin Detaylar >     Link 1 >>    Link 2 >>   Link 3 >>

TIBBİ CİHAZ ve MALZEME BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne Tıbbi Cihaz ve Malzeme bağışında bulundu.

Pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen törene Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Recep Demirhan, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fethi Hinginar ve Sinan Abeş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Başar Ay, Prof.Dr.Türker Özkan, Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Prof.Dr. Gaye Taylan Filinte ve Merkez çalışanları katıldı. 25.09.2020

Haberin detayları >  Link 1 >>    Link 2 >>   Link 3 >>

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından 8 Ağustos 2011'de dünyanın başarılı ilk rahim nakli yapılan Derya Sert 9 yıl aradan sonra 4 Haziran 2020 günü bir erkek bebek dünyaya getirmiştir.

Derneğimizin 2. Başkanı Prof.Dr. Ömer Özkan’ı ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 A C E L E M D E R

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 04 Eylül 2020  tarihinde Mersin Üniversitesi  Hastanesine bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Törene Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Abeş, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Akansel Koç, Prof. Dr. Türker Özkan, Vakıf Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrrahi ABD Başkanı Prof.Dr. Şakir Ünal, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Metin Manouchehr Eskandari  ve hastane personeli katılmıştır. 04.09.2020

 

Haberin detayları >  Link 1 >>    Link 2 >>  Link 3 >>

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 26 Şubat 2020  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Haberin Detayları:  https://www.eskisehirekspres.net/m/saglik/tisk-ten-esogu-hastanesi-ne-bagis-h26969.html

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  28 Ocak 2020 tarihinde, ACELEMDER Y.K. Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Törene; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Ayhan Korkmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Uzm.Dr. Gökhan Eyüpoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri  Başkan Yrd. Dr. Mustafa Kurtuluş,  Bozyaka EAH Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Erhan Bulut, Bozyaka EAH Ortopedi ve Travmatoloji Klinği Sorumlu Hekimi Doç.Dr. Taşkın Altay, Hastane hekimleri ve çalışanları katılmışlardır. 28 Ocak 2020

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstüürksiyon Vakfı’nın katkıları ile ACİL EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİ DERNEĞİ’nin düzenlemiş olduğu “ULUSLARARASI İŞ KAZALARI, EL YARALANMALARI VE UZUV KOPMALARI KONGRESİ” www.mcv2019.org,   26-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Swissotel / İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

 

13 Yabancı Konuşmacının (Alexandru Georgescu,  Arnold Schuurman, Bruno Battiston, Esther Vögelin, Grey Giddins, Kağan Özer, Lars Dahlin, Massimo Ceruso, Pierluigi Tos, Rado Zic, Ton A.R. Schreuders, Tuna Özyürekoğlu, Zsolt Szabo) 28 Konferans ile katıldığı, 72 Serbest bildirinin sunulduğu ve bir SPY Özel Yuvarlak Masa Toplantısının gerçekleştirildiği Uluslararası Kongreye toplam 250 hekim ve fizyoterapist katılmışlardır.

 

Kongre Bilimsel Programının Video kayıt linkleri ve Kongre sırasında çekilen Fotoğraflar Kongre Web Sayfasına ( www.mcv2019.org )eklenmiştir. Kongre "Bildiriler Kitabına" ulaşmak için lütfen. tıklayınız.

 

Kongre, NTV haber kuşaklarında... Link 1 >>  Link 2 >>  Link 3 >>  Link 4 >>

 

Konya Mikrocerrahi Günleri

 

13-14 Nisan 2019 tarihinde Prof.Dr. Nedim Savacı’nın Başkanlığında, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Konya’da gerçekleştirildi.   www.konyamikrocerrahi.tk    Haberin Devamı…>

HABERLER

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 07 Kasım 2019  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Haberin Detayları:  https://www.ogu.edu.tr/Web/HaberDetay/934

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  21 Mayıs 2019 tarihinde, ACELEMDER YK Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, Manisa Celal Bayar Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Dekan Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Başhekim Prof. Dr. Emin Kurt, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Asım Aslan, Prof. Dr. Serdar Tarhan, Prof Dr. Aydın Şencan; Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Taçkın Özalp, Prof. Dr. Güvenir Okçu, Op Dr. Koray Tosyalı katılmışlardır. 21  Mayıs 2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 20 Mart 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri  Av. Hakan Yıldırımoğlu ve Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir. 20 Mart 2019

Soldan sağa sıra ile: Prof.Dr. Cemil Görgün-Tıp Fakültesi Dekanı; Prof Dr Muhittin Şener-Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk EAH Ortopedi ABD Başkanı; Prof. Dr. İsmail Çallı (E.Ü. Tıp Fak. El Cerrahisi BD Kurucusu);  Prof. Dr. Erhan Coşkunol-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı, Doç Dr Levent Küçük-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi; Av. Hakan Yıldırımoğlu ( TİSK Mikrocerrahi Vakıfı Yönetim Kurulu Üyesi); Prof.Dr. Türker Özkan; Prof Dr Necdet Budak- Ege Üniversitesi Rektörü; Prof Dr Kutsal Turhan-Rektör yardımcısı; Prof Dr Tuncay Göksel-Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi; Prof Dr Emin Taşkıran-Ortopedi ve Travmatoloji ABD Başkanı;

 

https://www.haberler.com/eu-tip-fakultesi-hastanesine-yarim-milyonluk-11863127-haberi/

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  12 Mart 2019 tarihinde Samsun - Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Rektör Prof.Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Tekin Şimşek, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özcan Yılmaz ve Prof. Dr. Levent Güngör; Doç. Dr. M. Sinan Engin ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyelerine teslim etmiştir. 12.Mart.2019

 

Haberin Detayları >      Link 1    Link 2    Link 3    Link 4    Link 5    Link 6

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 28 Şubat  2019 tarihinde Adana, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, Tıbbi Cihazı Rektör Sayın Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. İbrahim Halil Elekçioğlu, Rektör Baş danışmanı ve  Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. O. Metin Yavuz ve diğer ilgililere  teslim etmişlerdir. 28  Şubat 2019

 

Haber ile ilgili Linkler >

Link 1     Link 2    Link 3

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

Link 1     Link 2      Link 3      Link 4     Link 5      Link 6     Link 7      Link 8

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Şubat 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

 

Bağış Törenine İstanbul Tıp Fakültesi Fakülte Dekanı Sayın Prof.Dr. Bahauddin Çolakoğlu, Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. M.Oral Öncül, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. Ufuk Emekli, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı  Sayın Prof.Dr. Atakan Aydın, Prof.Dr. Atilla Arıncı ve Klinik çalışanları  katılmıştır. 05 Şubat 2019

Türkiye’de mikrocerrahi alanındaki eğitim, araştırma ve uygulamalara destek vermeyi amaçlayan TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ihtiyacı olan kliniklere ACELEMDER işbirliği ile 100 adet Medikon Mikrocerrahi Seti bağışlamıştır.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 10 Ocak 2019 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Dernek Başkanımız Sayın Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Dekan Sayın Prof.Dr. Murat Çeliloğlu’na ve Başhekim Sayın Prof.Dr. Nurettin Ünal’a teslim etmiştir. 10 Ocak 2019

 

Link 1      Link 2       Link 3

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa Plastik Cerrahi Eşyetkilendirme Kurulu (Accreditation Committee of European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS)) tarafından akredite edilmiştir. Böylelikle bu kurumda verilen uzmanlık eğitiminin Avrupa Birliği standartlarında olduğu onaylanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa'da akredite edilen 7. , Türkiye'de ise ilk merkez olmuştur.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de işbirliği ile  Edirne-Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na) , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışlamıştır. 21 Aralık 2018

 

https://www.trakya.edu.tr/news/turkiye-isveren-sendikalari-konfederasyonu-ndan-trakya-universitesi-hastanesi-ne-onemli-bagis

TIBBI CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin katkıları ile Konya, Necmettin Erbakan Üniversitesi KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne Dört adet Carl-Zeiss OPMI PICO S100 Eğitim Mikroskobu bağışlamıştır. 18 Aralık 2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 07 Ağustos 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı ve Bir adet Mikrocerrahi Alet Seti bağışı yapmıştır.

Teslim Töreni ile ilgili Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Basın Bürosu’nun hazırlamış olduğu “kupürlere” ulaşmak için

Tıklayınız >

(Soldan sağa): Prof.Dr. Ramazan Kahveci (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi) Prof.Dr. Selçuk Akın (El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı), Prof.Dr. Ekrem Kaya (Tıp Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Tahsin Yakut (Hastane Başhekimi),Sn. İzzettin Küçük (Bursa Valisi), Prof.Dr. Türker Özkan (TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi), Prof.Dr. Yusuf Ulcay (Uludağ Üniversitesi Rektörü).  07.08.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Temmuz 2018 tarihinde,  (Konya) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi MeramTıp Fakültesi Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı bağışında bulunmuştur.

Törende Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi  Dekanı  Sayın Prof.Dr. Celalettin Vatansev, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 03.07.2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 26 Haziran 2018 tarihinde,  (Kayseri) Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı; Ayrıca, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na ise toplam iki adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

Törende, Erciyes Üniversitesi Rektörü

Sayın Prof.Dr. Muhammet Güven, ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 26.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstürksiyon Vakfı , 19 Haziran 2018 tarihinde,  (Antalya) Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi  Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı;Ayrıca,

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi’ne, SB Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği’ne, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na  toplam dört adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

 

Törende,  Akdeniz Üniversitesi Sayın Prof.Dr. Mustafa Ünal  tarafından ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan ve Dernek Başkan Yardımcısı  Prof.Dr. Ömer Özkan’a teşekkür plaketi verilmiştir.19.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Ekim 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı yapmıştır. 05.06.2018

Kongre Açılış Paneli  Derneğimizin Onursal Başkanı Prof.Dr. Ayan Gülgönen adına gerçekleştirildi: Microsurgery in Turkey and in The Word Comemoration of Prof. Ayan Gülgönen (Pioneer of Microsurgery in Turkey). Moderatör Türker Özkan, Co-Moderatör Serdar Tunçer,

 

Konuşmacılar:

Türker Özkan, Fu Chan Wei, Joan Pio Hong.

TİSK Bilimsel Toplantısı 11 Mayıs 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Devamı >

21-24 Haziran 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen EuroHand2017

Kongresi'nde, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı'nın kurucularından ve ilk Yönetim Kurulu Başkanı

olan merhum Prof. Dr. Ayan Gülgönen için özel anma toplantısı düzenlendi.

 

Anma Toplantısına TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan

katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, 06.12.2017 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD-El Cerrahisi BD; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne birer adet “Mikrocerahi Seti” hediye etmiştir. 06.Aralık 2017

TİSK Mikrocerahi Vakfı, 07.11.2017 tarihinde S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde gerçekleştirilen “Replantasyonlar” Konulu Eğitim Toplantısında, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; S.B. İstanbul Sultan Abdulhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji / El Cerrahisi Kliniği; Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Replantasyon Sorumlularına birer adet “Mikrocerrahi Seti” Hediye etmiştir. 07.Kasım 2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 29.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na da bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’ndan Ege’ye anlamlı bağış…https://youtu.be/Vbf4YKFvYyQ

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından, AELEMDER’in de katkıları ile, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, mikrocerrahi operasyonlarının başarılı olup olmadığının ameliyat esnasında tespit edilmesini sağlayan SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlandı.13.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na birer adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edildi. 13.06.2017

 

http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=43162

http://m.iha.com.tr/konya-haberleri/selcuk-tipta-doku-kanlanmasini-gosteren-cihaz-bagisi-konya-1731032/

 

 

UZUV KAYBI MEVSİMİ.

Prof. Dr. Türker Özkan'ın röportajını 13.06.2017 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde okuyabilirsiniz.

 https://t.co/BYQSC49OLa

(https://twitter.com/tiskmcv/status/874565767165030402?s=09)

 

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de katkıları ile,  S. B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve  bir adet  “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır. 02.05.2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 01.06.2017

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 14 Nisan 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Aynı tarihte, Vakıf tarafından Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, ACELEMDER’in  katkıları ile, 16 Mart 2017 tarihinde Ankara Hacettepe  Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet “SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı” hediye etmiştir.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 17.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul,Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstürktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 31.01.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığını ziyaret etmiş, Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep Akdağ’a Vakfın yapmış olduğu hizmetler ve Ülkemizde Mikrocerrahi Eğitimine verilen destek hakkında bilgi vermiştir.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nın müşterek olarak düzenlemiş oldukları Denizli Bölgesel Toplantısı, 19 Kasım 2016 tarihinde, Prof.Dr. Fahir Demirkan’ın Başkanlığında Denizli’de gerçekleştirildi.

Tıbbi Cihaz Bağışı: TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  10.11. 2016 tarihinde “ACELEMDER”in  katkıları ile, Sağlık Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Kasım 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Bilgi için video: SPY Kızılötesi Fluoresan Anjiyografi ve Perfüzyon Değerlendirme Sistemi

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin düzen- lemiş olduğu 27. Temel Mikrocerrahi Kursu, TİSK Mikrocerrahi ve Rekons-trüksiyon Vakfı’nın Ana Sponsorluğunda ve ACELEMDER’in katkıları ile, 4-8 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Lepra Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenilenen “Mikrocerrahi Laboratuvarı” için, TİSK Mikrocerrahi ve  Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından bağışlanan Tam donanımlı “Carl Zeiss Öğretmen ve Öğrenci Eğitim  Mikroskopları”13.07.2016 tarihinde Vakıf  Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Türker Özkan, Sn. Av. Başar Ay ve Sn. Av. Hakan Yıldırımoğlu’nun katılımıyla, Hastane yönetimine teslim edilmiştir.

13. Avrupa Mikrocerrahi Federasyonu Kongresi 21-26 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da başarılı olarak gerçekleştirildi.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı bu büyük organizasyonun“Ana Sponsorluğunu” üstlendi.

 

Yandaki resimde  Kongreye katılan Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerinen bir kısmını görmektesiniz.

 

TİSK Vakfı Tanıtım Broşürüne ulaşabilirsiniz.

Derneğimizin Sağlık Bakanlığı ile birlikte ücretsiz düzenlemiş olduğu 1. Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu 2014 12 Nisan 2014 Cumartesi günü, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin 25. Kuruluşu kutlandı. Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin Tarihçesi: “Kuruluştan-Günümüze Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği”

 

Hazırlayan: Kurucu Başkan Türker ÖZKAN.

BELGELER VE ETKİNLİKLER

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Deneği’nin Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu’na 11.12.2019 tarihinde yapmış olduğu  Asıl Üyelik başvurusu, 14 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (TTB/UDEK) 40. Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda değerlendirilmiş;  Türk Tabipleri Birliği - Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulunun Kuruluşu ve Çalışma Yöntemi Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Derneğimiz  Asıl Üye statüsüne kabul edilmiştir.

 

İlgili Kararlar için  > tıklayınız

WHITE BOOK ON HAND SRGERY IN EUROPE

EUROPEAN BOARD OF HAND SURGERY - EBHS

 

PULVERTAFT HAND CENTRE: Eğitim Videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCfIWjry390XjuV6t3tln2eA/videos

EKSTREMİTE

MİKROCERRAHİSİ

Hemşirelik Uygulamaları

Temel Kılavuzu

 

Yazan: Fikriye Elif Köklü

 

 

EMOT Hastanesi

Bilimsel Yayınları 3

 

IFSSH’nin  hazırlamış olduğu ezine Dergisinin tüm sayılarına alttaki link’den ulaşabilirsiniz: https://www.ifssh.info/ifssh_ezine.php

 

 

ezine ifssh Şubat 2024  Sayı 53 e Ulaşmak için > Tıklayınız

Prof.Dr. Bilsev İnce'nin editörlüğünü yaptığı 'Temel Mikrocerrahi Uygulamaları' isimli kitabının ilk baskısı Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yayınlanmıştır. TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından sınırlı sayıda temin edilen  kitabı ACELEMDER Üyeleri ücretsiz olarak temin edebilirler. Müracaat: “Mikrocerrahi” Rumuzu ile info@tiskmcv.org.tr