Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf

Tarihçe

Amaçlarımız…

Vakıf mikrocerrahi ve rekonstrüktif cerrahi konusunda ameliyat ve bakım gerektiren hastalara gerekli tedaviyi sağlar. Bu hastalardan maddi durumu tedavi ücretlerini karşılamaya yeterli olmayanlara durumlarıyla orantılı olarak ücretsiz tedavi sağlanır. Bu gibi hastalara yapılacak yardım şekli, tutarı vs. Yönetim Kurulunun düzenleyeceği bir

Devamı…

Vakıf Hastanemiz

Rahmetli Turgut Işık ve Sayın Halit Narin’in önderliğindeki Vakıf Heyeti, zamanın Cumhurbaşkanı Rahmetli Turgut Özal’a, Trafik ve iş kazaları nedeniyle uzuv ve organları kopan kişilerin mikrocerrahi yöntemler ile ameliyat edilerek kopmuş organlarına tekrar canlılık ve fonksiyon kazandırılabildiğini ve bu kişilerin yaşamlarına sağlıklı ve üretken olarak devam edebildiklerini; Ancak Bu tür cerrahi girişimlerin…

Devamı…

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No:21 Seba Ofis Bulvar

D Blok Kat:10 Ofis:69 Sarıyer-İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45

Ana Sayfa

Dr. Ayan Gülgönen 1978 yılında Türkiye’de ilk olarak başlatmış olduğu Rekonstrüktif Mikrocerrahi uygulamalara, 1979 yılında İstanbul Pastör Fransız Hastanesi’nde Dr. Oya Bayrı ve Dr. Türker Özkan ile birlikte oluşturduğu ilk çekirdek cerrahi ekip ile birlikte, 24 saat acil hizmet verebilen ilk özel branş merkezini kurdu.


Bu merkez, sadece…

Devamı…

Vakfımız, Acil Mikrocerrahi uygulamaları gerektiren hastalarımızın en üst düzeyde tıbbi hizmet alabilmeleri için, Rekonstrüktif Mikrocerrahi alanında Türkiye’de gerçekleştirilebilecek tüm bilimsel araştırmalara, eğitim ve uygulama çalışmalarına katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur.

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ile TİSK’e Üye İşveren Sendikalarımız, iş dünyamızın önde gelen şirketleri ve iş insanları tarafından 1985 yılında kurulmuştur.

Vakfımız, iş kazalarını önlemeye yönelik faaliyetlerde bulunmayı, kazazede ve ailelerine destek olmayı, iş sağlığı ve güvenliği kültürünü işletmelerde yerleştirmeyi, mikrocerrahi başta olmak üzere tıp  alanında Türkiye’de gerçekleştirebilecek bilimsel araştırmalarla, uygulama ve eğitim çalışmalarını yapmayı ve desteklemeyi ana amacı saymaktadır.

Hiç istemesek de, uzuv kopması ile sonuçlanan iş kazalarında, çalışanlarımızın modern tıbbın ve mikrocerrahi alanının sunduğu tüm imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Uzuv kaybı ile sonuçlanan durumlarda ise çalışanlarımıza gerekli rehabilitasyon hizmetlerini sağlamak, onları yeniden çalışma hayatına kazandırabilmeyi amaçlıyoruz.

Kaza sonucu ihtiyaç duyan çalışanlarımıza, gerekli desteği sağlamak, hayatını kaybeden çalışanlarımızın çocuklarına eğitim yardımı yapabilmek  ve kendilerini yalnız hissetmelerini engellemek için çalışmalar yürütüyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) konusunda işyerlerinde alınacak önlemler ile yetinmemek gerektiğini biliyoruz. Bu çerçevede, işyerlerimizde alınmakta olan önlemleri geliştirebilmek için, çalışanlarımızla birlikte işverenlerimize de bu konularda eğitici ve bilgilendirici eğitim ve seminerler düzenleyerek, duyarlılığımızı en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz.

Türkiye’de 1981 yılında Pasteur Hastanesi ile başlayan mikrocerrahi uygulamaları, Türkiye sathında tıp fakülteleri ve hastanelerinin ve bu konuya gönül veren doktorlarımızın sayısının artması ile birlikte, zaman içinde yaygınlaşmıştır.

Gerçekleştirilen  mikrocerrahi ameliyatları adet ve başarı nispeti olarak kısa sürede dünyadaki gelişmiş merkezler düzeyine ulaşmıştır.

Rekonstrüktif mikrocerrahi alanında uzmanlaşmış doktor, hemşire ve sağlık personeli sayısını daha yukarılara taşıyabilmek için mevcut desteğimizi artırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ayrıca iş kazalarının ve uzuv kopmalarının telafi ve tedavisine odaklı hizmet veren hastanelerimize de Türkiye genelinde destek sağlamaya çalışıyoruz.

Bu hedefler doğrultusunda, Vakfımızı daha ileri bir noktaya taşımak ve ülkemize sağlayacağımız katkılarımızın artması en büyük arzumuzdur. Çalışmalarımıza destek olan ve olacak tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,


Erhan POLAT

Başkan

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Yönetim Kurulu adına…