Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf

Vakfın Tarihçesi:

Vakıf Kuruluş Senedi

Dr. Ayan Gülgönen 1978 yılında Türkiye’de ilk olarak başlatmış olduğu Rekonstrüktif Mikrocerrahi uygulamalara, 1979 yılında İstanbul Pastör Fransız Hastanesi’nde Dr. Oya Bayrı ve Dr. Türker Özkan ile birlikte oluşturduğu ilk çekirdek cerrahi ekip ile birlikte, 24 saat acil hizmet verebilen ilk özel branş merkezini kurdu.


Bu merkez, sadece yoğun olarak Mikrocerrahi uygulamaların yapıldığı Merkez olarak hizmet vermedi, aynı zamanda cerrahinin çeşitli dallarındaki çok sayıdaki uzmanın Mikrocerrahi/El Cerrahisi yandal ihtisas eğitiminde bir “okul” özelliğini yıllarca sürdürdü.


Mikrocerrahi uygulamalar başlamadan yapılması olanaksız sayılan birçok ameliyat bu merkezde Dünyadaki benzer uygulamalar ile eş zamanlı olarak rutin girişimler olarak  yapılmaya başlandı ve bu olguların somut, sansasyonel ve popüler özellikleri, kamu oyunda da geniş ilgi uyanmasına yol açtı.


Mikrocerrahideki bu gelişmeleri ve bu popülaritenin pratiğe yansımalarını Dr. Ayan Gülgönen’in komşusu olması nedeniyle yakından takip eden duyarlı iş adamı merhum Turgut Işık “İş kazası ve trafik kazasıyla oluşan 5000’den fazla vaka var ve bunların hepsi sakat kalıyor, bu insanlar hem sakat kalmasınlar, hem de ekonomiye kazandırılsınlar, bu iş kazaları bizim fabrikalarımızda oluyor” diyerek, bu konuyu ilk olarak önemseyen ve sahiplenen işveren oldu.


Merhum Turgut Işık, konuyu ilk olarak zamanın TİSK Başkanı sayın Halit Narin ile paylaştı; takiben Sayın Narin ile birlikte büyük işveren sendikalarını da Vakfa kurucu üye yaparak TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfının kuruluş çalışmalarını başlattı.


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 12 Temmuz 1985 tarihinde İlk Mütevelli Heyet Başkanı merhum Nejat Eczacıbaşı, İlk Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayan Gülgönen ve İlk Yürütme Kurulu Başkanı da merhum Turgut Işık olmak üzere, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Konfederasyona üye İşveren Sendikaları ve Türk  İş camiasının önde gelen şirketleri tarafından kuruldu.

“Hayat Mücadele Değil, Mücadele Hayattır”   Turgut IŞIK

Tarihçe

1932 / 1990

Vakfımız eski Mütevelli Heyet Başkanı, eski İstanbul Valisi Sn. Hayri KOZAKÇIOĞLU’nu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Vakıf Kuruluş Senedi-2016

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No:21 Seba Ofis Bulvar

D Blok Kat:10 Ofis:69 Sarıyer-İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45