Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf

Vakıf Hastanemiz

Rahmetli Turgut Işık ve Sayın Halit Narin’in önderliğindeki Vakıf Heyeti, zamanın Cumhurbaşkanı Rahmetli Turgut Özal’a, Trafik ve iş kazaları nedeniyle uzuv ve organları kopan kişilerin mikrocerrahi yöntemler ile ameliyat edilerek kopmuş organlarına tekrar canlılık ve fonksiyon kazandırılabildiğini ve bu kişilerin yaşamlarına sağlıklı ve üretken olarak devam edebildiklerini; Ancak Bu tür cerrahi girişimlerin yapılabilmesi için  özel bir Mikrocerrahi Hastanesine ihtiyaç olduğunu izah etmeleri üzerine, Merhum Cumhurbaşkanı projeden çok etkilenir ve üzerine   Mikrocerrahi Hastanesi yapılması şartıyla, Maslak’ta şu anda “Acıbadem Maslak Hastanesi”nin bulunduğu arazinin Vakfa bağışını gerçekleştirir.


Bu arazinin Vakfa kazandırılmasını takiben tahsis edilen arazi üzerinde Hastane inşaatı başlar. Hastane inşaatı devam ederken merhum Turgut Işık 1990 senesinde vefat eder; onun vefatından sonra MESS Başkanı Bahri Ersöz TİSK Mikrocerrahi Vakfı Başkanlığına gelir. Bu dönemde Hastane inşaatında yavaşlama olur.


Sayın İmren Aykut’un Çalışma Bakanlığı döneminde Hastane inşaatı projesinin güçlendirilmesi için  “Hastanenin devlet desteği ile birlikte kurulması” formülü gündeme gelir, ancak Sayın İmren Aykut’un yerine Sayın Mehmet Moğultay’ın gelmesi ile Hastane inşaat projesinde gecikmeler olur.


Bu dönemde Sayın Rıza Kutlu Işık  TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Başkanlığına gelir ve Tekstil ve MESS sendikalarının Vakfa yaptıkları bağışlarla Hastane inşaatı tekrar başlatılır ve 23 Kasım 1993 tarihinde, 7000 metrekare kapalı alanı olan Mikrocerrahi Hastanesinin temeli o zamanki Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel tarafından atılır.


İnşaat kaba inşaat seviyesini geçer, Ancak ilk verilen rakamlar ile iş bitirilemeyince toplanan bağışlar ile inşaata devam edilir, ancak tüm bu çabalara rağmen Hastane inşaatının tamamlanması mümkün olmaz.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Mikrocerrahi ve rekonstrüktif cerrahi alanında tedavi üniteleri, hastane, eğitim ve araştırma kurum ve enstitüleri oluşturur. Ayrıca bu  işletmelere yaşamsal kaynak sağlamak üzere gerekli inşaat ve tesisleri yapar, yaptırır ve bu tesis ve yapıları işletir, işlettirebilir veya kiraya verir. Gerekli araç ve gereçleri sağlar, eğitim amaçlı kullanılmasına izin verir…

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Hastanesi'nin kuruluş öyküsü…

Maslak Hastanemiz

Foto Galeri

Vakıf Hastanemiz

“Türk İşvereninin Türk İşçisine Armağanı…”

Bunun üzerine, Mütevelli Heyet toplantısında, “Bu işi tamamlamak için yap-işlet-devret formülüne gidelim” diye bir karar alınır ve  O kararla da bir ihaleye çıkılır:  En iyi teklifi veren Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. ile anlaşma yapılır.


Bu anlaşma, Acıbadem Grubunun inşaatı devam eden mevcut küçük hastane binasını yıkıp bugünkü “Acıbadem Maslak Hastanesi”yapması ve 19 sene müddetle işletmesi yönünde bir kiralama anlaşması şeklinde gerçekleştirilir.

13 dönüm arazi üzerinde, 40.000 m² kapalı alanı bulunan ve Hastane binasının mülkiyeti TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfına ait olan Maslak Hastanemiz 2 Mart 2009 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılır.

Kira süresi, daha önce geçen sürelerin iptalleri ile 01 Mart 2012 başlangıç kabul edilmek suretiyle 19 yıl olarak yeniden düzenlenirken, hastanemizin 50.000M2 lik ikinci bir binayla genişletilmesi ve buna paralel kira miktarının revize edilmesi de taraflarca imza altına alınır.

Acıbadem Grubu kontrat metninde, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakıfı tarafından gönderilen ve Vakfın isteğini içeren belgesini taşıyan hastalara, Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Ünitelerinde sarf edilen tıbbi malzeme bedeli de dahil olmak üzere, toplam fatura tutarı üzerinden %50 oranında indirim yapacağını taahhüt etmektedir.

Dergi Röportajı

Fotograftakiler:

9. Cumhurbaşkanımız Sn. Süleyman DEMİREL

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Rıza Kutlu IŞIK

23 Kasım 1993

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No:21 Seba Ofis Bulvar

D Blok Kat:10 Ofis:69 Sarıyer-İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45