Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı genç cerrahların Temel ve İleri Mikrocerrahi Eğitimlerine destek oluyor.

• TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, genç cerrahların “Temel Mikrocerrahi Laboratuvar Eğitiminlerine” yurt içi ve yurt dışı olanaklar sağlamakta, yurt içinde bu konuda eğitim veren tüm kuruluşlar ile işbirliği yapmakta, yurtdışında düzenlenen seçilmiş ileri mikrocerrahi eğitim kursları için maddi destek vermeye devam etmektedir:

   • Vakfımız toplam 149 cerrahın, Türkiye’de “Rekonstrüktif Mikrocerrahi       Derneği”nin düzenlemiş olduğu Temel Mikrocerrahi Eğitim Kurslarına       kayıt ücretlerini karşılamıştır. Ayrıca, 2018 yılı içerisinde RMCD       Derneğinin düzenleyeceği iki kursun toplam 60 tüm kursiyerlerinin kurs       kayıt ücretlerini karşılayacaktır.

  • Toplam 14 cerrahın, Yurtdışı-Zürich, İsviçre’de,

  • Toplam 22 cerrahın ise,  Yurtdışı-Columbia Üniversitesi, New York-       Amerika’da gene Temel Mikrocerrahi Laboratuvar Eğitim Kurslarının       ücretlerini, konaklama ve ulaşım ücretlerini karşılamıştır.


• Ülkemizde hizmet veren Temel Mikrocerrahi Laboratuvar Kurslarına destek vermek, katılımcı sayısını arttırmak, daha kaliteli hizmet verebilmelerini sağlamak amacı ile Vakfımız tarafından bu kuruluşlara ihtiyaçları olan malzeme desteği verilmektedir. Bu amaca uygun olarak Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’ne dört adet donanımlı (Zeiss) yeni eğitim mikroskobu ve yeterli mikrocerrahi alet; İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine bir adet OPMI 6 ikinci el Ameliyat mikroskobu, yenilenen Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi Mikrocerrahi Laboratuvarı’na iki donanımlı (Zeiss) yeni eğitim mikroskobu bağışlanmıştır.


• TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, mikroseverlerin online olarak ulaşabilecekleri, “Mikrocerrahi ve El cerrahis”i ile ilgili iki tıbbi derginin yıllık online abonman ücretlerini karşılamaktadır.


• Vakfımız, ülkemizde Mikrocerrahi eğitimine ve hizmetlerin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacı ile, Ülkemizde yapılmakta olan Uluslararası katılımlı Kongrelerin “Ana Sponsorluğunu” üstlenmektedir.


• Vakfımız, mikrocerrahi ameliyatlarının başarılı olup olmadığının ameliyat sırasında tesbit edilmesini sağlayan, üst düzey teknoloji ürünü SPY kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazını, Türkiye’nin seçilmiş 13 Merkezine bağışlamış olup, bu bağışları devam etmektedir.


• Gene Vakfımız, Türkiye’de özellikle uzuv kopmalı acil yaralanmalarda acil mikrocerrahi uygulama hizmeti verebilen Replantasyon Merkezlerine 31 adet özel olarak hazırlatılmış “Mikrocerrahi Seti” bağışlamış olup, bu hizmetini toplam 100 Merkeze ulaştıracaktır.
Tüm detaylar için Haberler’i tıklayınız.

Eğitime Katkılarımız:

Eğitime Katkılarımız

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No:21 Seba Ofis Bulvar

D Blok Kat:10 Ofis:69 Sarıyer-İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45